5 tipů, jak poznat kvalitní ženšen

blog-jak-poznat-kvalitni-zensenBlahodárné účinky ženšenu zná čím dál více lidí. Prodejci proto začali tuto rostlinu přidávat do přípravků proti únavě a dalších doplňků stravy. Jenže není ženšen jako ženšen. Zorientujte se na trhu a vyberte si to nejlepší pro své zdraví.

1) Čtěte složení

Když vybíráte přípravky ze ženšenu, vždy se jako první podívejte na složení. Mnohé přípravky totiž sice na obalu mají velký nápis ženšen, ten ale tvoří jen malou část obsahu. Prodejci pak přípravky doplňují mnohem levnějšími přísadami, jako je sójový olej nebo želatina.

2) Zajímejte se o původ ženšenu

Čínský, americký a dokonce i sibiřský. To jsou všechno druhy ženšenu, které na trhu seženete. Nejlepší pro vaše zdraví je ale ten korejský. Vždy proto volte přípravky se ženšenem z této země. Ve složení ho najdete i pod označením Panax ginseng.

3) Spočítejte saponiny

Saponiny jsou účinné látky, které mají blahodárný vliv na lidský organismus. A právě korejský ženšen se pyšní jejich nejvyšší koncentrací. Při nákupu se proto podívejte, jaká je koncentrace saponinů v přípravku, které jste si vybrali. Za nadstandardní hodnotu se obvykle považuje 60 mg/g.

4) Ověřte si kvalitu pomocí certifikátů

Nejlepší výrobky v České republice získají ocenění Klasa. Špičkové produkty z korejského ženšenu se zase mohou pyšnit označením Korea INSAM. U zboží s tímto označením máte jistotu, že kupujete kvalitu ověřenou korejským Ministerstvem zemědělství a lesnictví.

5) Nenechte se odradit vyšší cenou

Kvalitní složení přípravků ze ženšenu se samozřejmě projeví na ceně. Proto by vás příliš nízká cena měla ihned varovat. Samozřejmě neplatí, že nejdražší výrobky jsou vždy ty nejlepší. Proto cenu vždy berte jen jako orientační faktor a rozhodujte se hlavně podle kritérií uvedených výše.

Ženšen LAVIVANT splňuje všechna kritéria

Pokud chcete mít jistotu dobrého nákupu, sáhněte po našich výrobcích z korejského ženšenu. Nepřidáváme do nich žádné další látky. Navíc obsahují minimálně 80 mg saponinů na gram výrobku, tedy více než nadstandardní hodnotu. Naše produky se také pyšní certifikátem Korea INSAM.

Tip na závěr: vyzkoušejte také lopuch

Doplňte blahodárné účinky ženšenu také korejským lopuchem. Dopřejte si každý den šálek lopuchového čaje, který je výborný třeba na boj s akné.

Všechny přípravky ze ženšenu i lopuchu seženete v našem e-shopu.