Tipy a triky v boji proti vráskám

Vypadat v padesáti tak půvabně a svěže jako Sharon Stoneová – kdo by to nechtěl?

Je dobré vědět, že toho lze dosáhnout i bez služeb kalifornských plastických chirurgů. Obličejová gymnastika, považovaná svého času za bohapustý nesmysl a veřejně vysmívaná, nalézá stále více přívrženkyň. Je to vlastně logické. Gymnastika obličeje zasahuje do hlubokých partií pokožky, které dávají našemu obličeji tvar a podobu. A napíná je lépe než nejrůznější krémy. A ještě jedna maličkost: čím dříve s ní začneme, tím lépe. 

Místo botulotoxinu

Přitlačte naplocho dlaně na čelo a se vší silou se pokoušejte zvednout obočí. Chvíli tak setrvejte a pak uvolněte. Je to dobré proti vráskám starostí, které se na čele vytvářejí. Jen tak se partie čela mohou dobře uvolnit.

Pryč s vráskami na krku

Dbejme na správné držení hlavy a dělejme to stejně tak jako modelky. Položme si knihu na hlavu, balancujme s ní a choďme po místnosti. Trénujeme tak optimální držení krku. A nejen to. Díky tomuto cvičení zůstane pokožka našeho krku napjatá, tváře hladké a ústa krásná. 

Proti unaveným očím

Otevřete doširoka oči, zornicemi opisujte veliké kruhy. Pak chvíli mrkejte. Toto prokrví a odvodní oční partie, zpevní horní víčka a uvolní svaly v oblasti očí. 

Zpevněte tvář dle princezny Diany

Položte dlaně naplocho na své tváře a lehce přitlačte. Otevřete doširoka ústa a střídavě nahlas vyslovujte O – X. 

Autolifting

▶ Usedněte na židli, lokty opřete o stehna, skloňte hlavu a opřete čelo o dlaně.
▶ V téže pozici přesuňte ruce níže a opírejte se zavřenýma očima o své dlaně.
▶ V téže pozici posuňte dlaně níže, tvář spočívá v dlaních a špičky prstů přitlačte na oči.
▶ V téže pozici vytvořte z dlaní písmeno V, bradu vložte do spodní části a dlaně leží bočně na tvářích směrem k uchu.
▶ V téže pozici položte dlaně na spánky a palec položte za ušní boltec.
▶ V téže pozici položte dlaně na ušní boltce a palce spočívají na krku.


V každé z jmenovaných pozic setrvejte 5–10 vteřin. Opakujte postupně 2–3krát za sebou. Výsledkem je zpevnění, prokrvení a odvodnění partií tváře. Ruku v ruce s obličejovou gymnastikou musí kráčet samozřejmě kosmetická péče. Kosmetická řada Doliva VITALFRISCH s obsahem výtažku z olivových listů, která je k dostání pouze v lékárnách, je určena pro péči o náročnou pokožku obličeje, těla a rukou žen. Milé čtenářky, v určitém věku vstupujeme do nové etapy života, která je poznamenaná hormonálními výkyvy a změnami. Ale to přece není důvod k tomu, aby se na našem obličeji něco změnilo. 

Kosmetická řada Doliva ONLINE