Tip

Stevikom Kombucha násada 150 g

Kombucha – čajová houba – násada pro výrobu kvašeného nápoje kombucha. Velice kvalitní násada o dostatečně velkém a kvalitním fungusu, pro okamžité rozmnožení kombuchy.


  • Na dotaz
119 Kč
Kategorie: Kombuchy
Položka byla vyprodána...
 

STEVIKOM - NÁSADA PRO VÝROBU KOMBUCHY

Kombucha není houba, nýbrž symbióza kultur kvasnic, laktobacilů, kvasinek a bakterií. Kombucha roste v čaji, kde je podporována kofeinem, theobrominem a theofylinem, ovšem je možné ji připravit i v bylinných čajích. Na povrchu čaje vytváří celuózový fungus – mateční houbu od které se později oddělují houby dceřiné – houba se množí.

Kombuchu mohou využívat děti od 3 let. Doporučuje se pít 1 skleničku ráno na lačno a 2 během dne před jídlem. Z počátku může pití kombuchy vyvolávat nelibé pocity v oblasti žaludku, tento stav je dočasný a zmírníme ho podáváním kombuchy po jídle..

Co potřebujeme:

  • Čaj černý nebo zelený – množství 2-8 g litr, nejlépe Darjeeling Himalaya nebo Ceylon
  • Cukr řepný nebo třtinový – množství 80 g litr.
  • Nádobu na kvašení kombuchy nejlépe skleněnou.
  • Kombuchovou násadu

Postup:

  1. Uvařte množství čaje, které chcete kvasit, rozmíchejte v něm cukr a nechte ho vychladnout na teplotu kolem 30°C
  2. Po vychladnutí položte fungus kombuchy na povrch čaje a přidejte nálev, ve kterém byl.
  3. Zakryjte prodyšným textilním ubrouskem, umístěte na stinném místě s teplotou přibližně 21 – 24°C a nechte kvasit dle Vaší chuti cca 7 – 20 dnů. Během této doby ochutnáváme brčkem, zda nápoj dosáhl požadované chuti.
  4. Po dokvašení dle Vašich představ vyjměte fungus, který se rozrostl, uložte jej do nádoby a zalijte trochou hotové kombuchy pro další použití.
  5. Kombuchu přelijte přes cedník do lahví a můžete ji pít.

Po dobu kvašení, by se v místnosti nemělo kouřit ani být jiné pachy. To má velký vliv na chuť. Rovněž by kombucha neměla být v nádobách z hliníku a dalších kovů, kromě kvalitního nerezu. Pro výrobu kombuchy lze použít i různé druhy bylin. Hotová kombucha nesmí být ohřívána nad 50°C. Po vícenásobném použití se může měnit chuť nápoje, neboť kombucha stárne.

Kombucha je nesmrtelná, při dobré péči Vám bude dávat neustále nové dceřiné kombuchy.

Složení:

Fungus kombuchy v nálevu živé kombuchy pro domácí přípravu kombuchy.

Upozornění:

Skladujte při teplotě do 25°C, nevystavujte přímému slunečnímu záření. Fotografie je pouze ilustrační. Ve skutečnosti se nádoba násady může lišit.

Země původu:

Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Přidat hodnocení
5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
DS Avatar autora | 30.9.2023
Jsem spokojená násadou i kombuchou,vytváří dobrou tekutinu ale neroste. Je stále stejná jen tmavší od čaje.
5
MB Avatar autora | 22.9.2023
Kombucha je prostě nej
5
P Avatar autora | 17.7.2023
Jsem velmi spokojený s násadou na kombuchu. Tento produkt skutečně funguje. Podařilo se mi připravit skvělý nálev, který má opravdu lahodnou chuť. Co je úžasné, že k dosažení této chutě mi stačilo pouze 6 dní fermentace. Během této doby jsem si všiml, že mateční houba zesílila a začala tvořit nové kombuchy. Cena produktu odpovídá jeho kvalitě. Doporučuji tento produkt všem, kteří mají zájem o domácí přípravu kombuchy. Je to jednoduchý a efektivní způsob, jak si vychutnat tuto lahodnou a zdravou nápojovou alternativu.

stevikom_logoSpolečnost Stevikom se zabývá výrobou produktů pro zdravý způsob života. Jedním z produktů zdravé výživy je kvašený nápoj kombucha. Kombucha je starověký léčebný nápoj. Kombucha vzniká přírodním procesem fermentace kombuchové kultury a skutečně uvařeného čaje. Kombucha firmy Stevikom, je jako jedna z mála v Evropě, připravována podle tradičního postupu bez jakýchkoliv úprav, ředění, pasterizace apod. Od dubna 2015 je produkce kombuchy certifikována Kosher. Od roku 2005 ji vyrábějí i v biokvalitě. V roce 2009 byli certifikováni NOP USDA Organic od Abcert AG, DE.