VIRIDIAN NUTRITION – etické vitamíny a doplňky stravy s organickým srdcem

Dovolujeme si bez nadsázky říci: "Konečně něco, co v doplňcích stravy tolik chybělo a to v rámci celosvětového měřítka!" Značku Viridian Nutrition lze charakterizovat velmi jednoduše: organické, funkční produkty, bez obsahu syntetických, balastních aditiv.

99% produktů splňuje požadavky náročné kategorie čistoty KOSHER,všechny produkty jsou 100% bioaktivní, v kapslích rostlinného původu, 40 % produktů je oficiálně certifikováno jako 100% organické, což jednoduše řečeno znamená, že od semínka, přes rostlinu až po extrakt, vše probíhalo v přísně ekologických podmínkách, bez použití nežádoucí chemie. Všechny složky pocházejí z absolutně čistých zdrojů = NE genetické modifikace, NE ozařování. Ale například také NE pro tablety, které jsou sice levné a oblíbené v tzv. mass marketingu, ale vyrábějí se při vyšších teplotách, což může ovlivňovat kvalitu a navíc mohou obsahovat až 50% pojiv a lepidel.

Kvalita značky Viridian Nutrition je velmi nekompromisní, to je také důvodem nesčetného množství cen a uznání mezi širokou i odbornou veřejností, které tato skvělá britská značka sklízí. Mnohé také napovídá slogan, který značka Viridian používá a který můžete mimochodem spatřit na známých londýnských dvouposchoďových autobusech: "VIRIDIAN THE LEADING BRAND OF ETHICAL VITAMINS".

PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI VIRIDIAN

 „Vitamíny s organickým srdcem“

Hlavní misí společnosti Viridian Nutrition je přinést zdraví a skvělý pocit do všeho, čeho se dotkneme. Od polí, kde rostou všechny ingredience do našich produktů, po recyklační banky, kde se skleněné nádoby shromažďují, vždy je našim přáním následovat etické principy péče a služby pro ostatní, čímž se samozřejmě staráme i sami o sebe a naši společnou budoucnost.

V srdci společnosti Viridian Nutrition je pevně ukotvena filozofie čistě naturálních, organických produktů, které vycházejí jak ze starověké tradiční zkušenosti, tak z nejnovějších vědeckých studií.

„Speciální specialisté“

Společnost Viridian Nutrition byla založena v roce 1999 ve Velké Británii. Cheryl Thallon, zakladatelka společnosti, odstartovala svoji kariéru v roce 1988 jako šéfredaktor známého britského časopisu Natural Food Trader, během tohoto období navštívila Cheryl stovky nejznámějších výrobců a prodejců vitamínových produktů po celém světě. Hlavním středem zájmu byly pro Cheryl od úplného počátku čistě naturální, funkční doplňky stravy s maximální a bezproblémovou využitelností, proto využila v roce 1991 nabídky známé americké společnosti Solgar, nejdříve jako ředitel marketingu, následně jako ředitel britské pobočky. Solgar byla původně „rodinná společnost“ s velmi seriózním základem, což bylo Cheryl velmi sympatické, to se však následně mělo změnit a společnost Solgar byla odprodána v roce 1999 z blíže nespecifikovaných důvodů velké farmaceutické korporaci s odlišnou obchodní filozofií. To přivedlo Cheryl k tomu nejlepšímu možnému rozhodnutí, opustit společnost a založit vlastní společnost Viridian Nutrition, založenou na fundamentálních principech čistoty, funkčnosti, vztahu k životnímu prostředí a charity. Není nutné zdůrazňovat, že Cheryl do její nové společnosti následovali další špičkoví specialisté a odborníci se stejným „pohledem na svět“. V roce 1999 tak začala společnost Viridian svou činnost s prvními 24 produkty, v současné době nabízí Viridian více než 180 špičkových produktů.

Filozofie Viridian Nutrition: výživa a její fundamentální základ

Výživa, je základním stavebním kamenem lidského zdraví. Každá jednoduchá reakce, biochemický proces a fyziologická událost, která probíhá v našem organizmu, vyžaduje živiny a mikroelementy na určité úrovni. Spletité a perfektně organizované sekvenci vitamínů, minerálů, tuků a aminokyselin, vyžadují naše těla pro správné fungování den co den jako úplný základ. Nicméně, pokud požadavky našeho těla na této úrovni nejsou dlouhodoběji plněny, věci se mohou dostat velmi nenápadně a nepříjemně „na šikmou plochu“. Proto je velmi nezbytné, že věnujeme seriózní pozornost kvalitě výživy kterou přijímáme. Strava založená na organické výživě, ovoci, zelenině, správných formách tuku, může být tou nejlepší pojistkou, jakou můžeme mít. Kvalitní doplňky stravy jsou ale také velmi praktickým nástrojem, protože smutným faktem dnešního moderního světa je to, že kvalita nabízených potravin rozhodně není 100%, vzhledem k obsahu bioaktivních složek (vitamíny, minerály, flavonoidy atd.) a to zejména díky intenzivnímu způsobu hospodaření, zaměřenému na kvantitu a díky zpracování potravin. V souvislosti s těmito faktory jsou naše požadavky na vybrané živiny mnohem vyšší, než by tomu bylo u ideálně nastavené přirozené stravy. Seriózní, organické doplňky stravy tak mohou být s tohoto pohledu velmi hodnotné a mohou krýt všechny tyto požadavky.

Podstata je v čistotě surovin

Víte tom, že až 50% obsahu tablet používaných u mass marketingových produktů tvoří balastní lepidla známá jako pomocné látky, která jsou důležitá pro to, aby tableta držela pohromadě? Samozřejmě, že pro mnoho lidí je tento fakt šokující, avšak pro lidi trpící alergií, se může jednat doslova o zásadní záležitost. Pokud například konzumuje aktivní sportovec denně 10 tablet BCAA o hmotnosti 2g, může takto za celý rok zkonzumovat téměř 4 kilogramy těchto „lepidel“! Je Vašim cílem, či přáním konzumovat denně v rámci běžné stravy pomocné tabletovací látky, barviva, šelak a další? S vysokou pravděpodobností - ne. Společnost Viridian Nutrition vyrábí většinu produktů ve formě kapslí, prášku a tekutých koncentrátů v té nejvyšší možné čistotě a to bez všech výše zmiňovaných „nečistot a nutričního smogu“.

Od semínka až po recyklační banku. Více než 40% produktů z portfolia Viridian Nutrition je certifikováno autorizačním úřadem Soil Association jako organické produkty s garantovaným ekologickým původem použitých ingrediencí. To jinými slovy znamená, že „od semínka až po kapsli“ byla daná rostlinka vypěstována v ekologických podmínkách, bez použití problematických herbicidů, pesticidů a dalších chemických ataků.

Naše kapsle, prášky a organické oleje jsou všechny vyrobeny v Anglii. Používáme jen nutné maximum pro naše obaly, vše je vyrobeno z recyklovatelných materiálů, od našich skleněných lahviček, po recyklovatelné „kartonové“ boxy na dopravu.

Naše garantované nadšení pro:

 • 100% bioaktivní složky
 • Organické složky
 • NE znečišťující aditiva
 • NE tablety
 • NE genetické modifikace
 • NE ozařování potravin
 • Made in Europe
 • Pečujte o ostatní, stejně jako pečujete sami o sebe

  Pokud zvolíte produkty Viridian Nutrition, volíte velmi vysokou úroveň, ale to není vše. Kromě toho, že zvyšujete kvalitu vlastního života – pomáháte také znevýhodněným dětem a životnímu prostředí v tom samém okamžiku.

  Viridian je společnost s velkým srdcem, která se zavazuje k produkci doplňků stravy, které přináší integritu, vysokou kvalitu a inovaci. Společnost byla založena v roce 1999 na dvou základních principech: vývoj doplňků stravy s nejvyššími možnými etickými standardy a vytvoření fondu pro dětskou charitu a životní prostředí. Doposud náš Viridian Nutrition Charity Donation program daroval £125,000 (více než 3,5 milionu Kč) na charitativní účely (Friends of the Earth, NSPCC, Woodland Trust, Jack and Jill Foundation Comic Relief, RSPB, Terrence Higgins Trust, Shelter, the Woodland Trust, Save the Children a další ).

 

Co jsou to etické vitamíny?

Značka Viridian patří k absolutní špičce v oblasti etických vitamínů, co to znamená? Viridian byl zařazen do nejvyšší kategorie „Best Buy“ v časopise „Ethical Consumer“ a v příručce „The Good Shopping Guide“. Důvodem zařazení je maximální čistota a kvalita surovin, vztah k životnímu prostředí a charita. Dr. Alex Richardson vé známém deníku Daily Mail vyzvednul Viridian ViridiKid multivitamín, jako nejlepší multivitamín pro děti vzhledem k čistotě použitých surovin. To jak je daná společnost etická, zjistíte vždy dle majitele – doporučujeme Vám podrobněji prozkoumat společnost od které nakupujete vitamíny a možná s velkou pravděpodobností zjistíte, že se jedná o velkou farmaceutickou společnost, nebo mass marketing. Viridian Nutrition je seriózní britská „rodinná“ společnost.

Náš etický přístup prostupuje jak přes výběr surovin, tak přes proces výroby. Garantujeme NE geneticky modifikované, NEozařované a 100% bioaktivní složky, bez obsahu balastních aditiv = NE aditivní cukry, NE barviva, NE umělé příchuti, NE umělá sladidla. Viridian Nutrition tak uplatňuje etický přístup na všech úrovních

Od semínka po recyklační banku

Viridian Nutrition se ve své základní filozofii zavazuje k praktikám tzv. zelených principů. Ve Viridian Nutrition věříme, že zdraví naší planety a naše individuální zdraví je pevně propojeno. Organické produkty vypěstované bez použití nebezpečných pesticidů, herbicidů a dalších chemikálií, které jsou 100% čisté a nejsou geneticky modifikované – nabízejí dle našeho názoru tu nejlepší možnost pro zdraví všech lidí i naší planety jako celku.

Je nutné také upozornit na fakt, že na současném trhu existují i neseriózní výrobci, kteří nabízí tzv. organické produkty, které nejsou certifikované kompetentními úřady. Produkty Viridian jsou naopak prověřeny a certifikovány jako organické společností Soil Association.

Produkty značky Viridian naleznete v naší nabídce.