Atopici, nebojte se zimy. Máme nové řešení pro lidi s ekzémem!

Nastává zima - jedno z nejhorších období pro lidi s atopickým ekzémem. Zarudlá pokožka praská a svědí čím dál víc. Nezbývá Vám, než kortikoidy bojovat s tímtoprotopan-zima onemocněním, které se stejně po čase znovu vrátí. U řady lidí se ekzém zhoršuje v zimním období. Ne vždy to lze přesně vysvětlit, ale jistě se na tom podílí to, že vlivem nízké teploty je v tomto období pokožka sušší. Z toho důvodu je tedy potřeba v zimě zvýšit frekvenci promazávání a sáhnout spíše po krémech mastnějších a hutnějších.

Dost často se také stává, že člověk ne vždycky dobře odhadne svoje oblečení, obleče se tepleji, než je třeba, dochází k pocení a tím i ke zhoršení ekzému. Obzvláště děti se často vracejí z hor se zhoršením proto, že mají hodně teplou kombinézu nebo oblečení a velmi intenzivně lyžují či sáňkují. Doporučuje se tedy spíše více tenčích vrstev oblečení, které se dají v případě potřeby svléknout, než jedna, velmi teplá bunda či kabát.

Průběh atopického ekzému také velmi často zhoršuje kontakt s chlupatými rukavicemi, šálou či čepicí, které postiženou kůži dráždí a odírají. I tyto součásti garderoby by měly být z hladkého, prodyšného materiálu tak, aby se v nich ruce, krk, ani hlava nepotily. Nejlepší jsou přírodní materiály, jako je bavlna. Teplé zimní rukavice s vlasem na rubové straně lze také hladkou bavlnou podšít, takže je pak jejich nošení bezproblémové. I zde ale platí, že ani ruce by se neměly zpotit nebo zapařit.

Lidem se závažným ekzémem je, zvlášť v zimním období, nejlépe venku, v chladném prostředí, pokud tedy mají na sobě přiměřené ošacení. I kojenci s ekzémem daleko lépe spí venku v chladu, než v teplé místnosti. Pobyt by ale rozhodně měl být v čistém prostředí, tedy ne v centru velkoměsta.

protpan-zima1Jedním z častých projevů atopického ekzému jsou suché rozpraskané rty, obvykle je uprostřed centrální trhlinka a také vyrážka okolo úst. Ta vzniká na základě citlivosti kůže k zevním faktorům, tedy hlavně olizováním rtů, saháním na rty a jejich vysušováním. Tato vyrážka se zhoršuje hlavně v zimním období. Jak tomu předcházet? Nejdůležitější je, aby se okolí rtů i rty samotné, trvale ošetřovaly hodně mastným krémem bez obsahu vody. Ten zabrání kontaktu se slinami a tak vlastně nahradí funkci porušené kožní bariéry. Ošetření by mělo být provedeno před každým jídlem, po jídle, před pobytem venku i po něm, zkrátka stále by na ústech měla být tenká vrstvička mastného krému. V tomto případě je často nejlepší čistá vazelína. V lékárně se prodávají také speciální krémy, které jsou určeny na rty nebo na okolí úst, které obsahují klidnící, protizánětlivé látky.

Po dvou letech důkladného studia chování atopické kůže přichází na trh nová řada Protopan, která pečuje o dermatitidou poškozenou pokožku zvenku i zevnitř.

Protopan® promašťovací krém

Hutná forma promašťovacího prostředku, která dodává hluboko do kůže důležité složky pro tvorbu účinné kožní bariéry. Ta má za úkol bránit vnikání škodlivých a dráždivých látek a zmírňuje tak pocit svědění. Krém plníme do unikátního airless obalu (bez vzduchu), u kterého je obsah vytlačován pístem na principu podtlaku. Vzduch se nedostává zpět do obalu, proto může krém obsahovat minimum chemických konzervantů a nežlukne. Krémy neobsahují parfemaci a jsou vhodné i pro batolata.

Protopan® promašťovací mléko

Lehčí forma promašťovacího prostředku pro suchou až velmi suchou atopickou pokožku se sklonem k šupinatění. Přípravek je určený k péči o pokožku celého těla, velmi snadno se roztírá a zanechává kůži vláčnou a hydratovanou. Neobsahuje žádné parfemační složky, proto nepůsobí dráždivě a je velmi dobře snášen. Nanáší se dle potřeby, ideálně ihned po koupeli nebo sprše, než se póry pokožky uzavřou. Díky vhodně zvolené receptuře napomáhá pokožku promastit, zklidnit a následně regenerovat.

Protopan® probiotika + inulin

Doplněk stravy s obsahem odolných živých kultur Bacillus clausii, Lactobacillus fermentum a Lactobacillus rhamnosus, které mají příznivý vliv na optimální funkci trávicího ústrojí. Obsah inulinu zajišťuje, že tyto kultury přežijí jak v samotné tobolce, tak následnou cestu trávicím traktem a v pořádku se dostanou až do tlustého střeva, kde napomáhají k vytvoření optimální mikroflóry. Ta je základem pro správný příjem látek z potravy, které jsou důležité pro správnou funkci kožní bariéry.

Protopan® Omega 3&6

Doplněk stravy s obsahem oleje z hadince jitrocelového, kde je obsah esenciálních mastných kyselin mezi rostlinnými oleji jedinečný. Omega mastné kyseliny jsou jedním z mála potravinových doplňků, které při léčbě atopického ekzému dlouhodobě doporučují k užívání sami dermatologové. Jedná se o doplňky, které posilují kůži, dodávají jí chybějící látky a mohou mírnit jak svědění, tak kožní zánět.

Protopan® pH balance

Doplněk stravy určený k udržení optimálního pH organismu. Obsahuje směs minerálních látek a stopových prvků jako je sodík, draslík, vápník, hořčík, zinek, železo, mangan, měď, molybden a selen, které mají celou škálu příznivých účinků. Optimální pH zaručuje správné fungování kůže, včetně imunitního systému a kožní bariéry. Pokud se tedy z jakéhokoliv důvodu vychýlí z rovnováhy, v kůži se aktivují enzymy, jež ve zvýšené míře kůži olupují, zhoršují svědění a tím i ekzém samotný.

Produkty PROTOPAN ONLINE