Japonská přírodní OMX probiotika

omx-probioticka-pr-clanekDávno již pominuly doby, kdy nám bylo lhostejné, co konzumujeme. Trávení ve správné kondici je jedním ze základních kamenů zdraví. Může nám k tomu pomoci probiotikum?

Bakterie jsou všude

Dokonce jdou moderní poznatky ještě dál. Stejně tak jako kořenový systém rostlin, tak i trávicí trakt každého živočicha je osídlen bakteriemi. Svým životním stylem rozhodujeme o tom, jaké to budou bakterie. Správné bakteriální osídlení nám pomáhá rozkládat potravu, podílí se na tvorbě a využití vitamínů. Naopak nepřátelské bakterie v našich střevech obratně snižují efektivitu trávení a především vytváření pro naše tělo nežádoucí odpadní a toxické látky.

Pocity plnosti, únavy

Nechutenství, pocity plnosti v břiše, ale i únava již v polovině dne, zhoršená kondice pokožky… To vše mohou a mnohdy jsou signály špatného střevního prostředí. Nemůžeme-li si dovolit příkladné stravování, budou prospěšné střevní bakterie v našich útrobách v menšině. Pomocnou ruku nám může podat konzumace probiotik a prebiotik.

Probiotika a prebiotika, co to je?

Probiotika jsou přátelské bakterie a prebiotika jsou látky (ideálně přírodní), které podporují růst prospěšných bakterií.

Jaká probiotika zvolit a proč?

 • neobsahují umělé přísady, chemikálie, konzervační látky, barviva, dochucovadla
 • výroba je prováděna tříletou přírodní fermentací, kdy výsledné probiotikum působí příznivě i u klientů s citlivým trávením
 • využito je 12 bakteriálních kmenů, čímž se zvyšuje komplexnost probiotika
 • bakterie nejsou usmrceny (např. lyofilizací)
 • kapsle obsahuje i nezbytná prebiotika (živnou půdu) z japonského ovoce, mořských řas a hub
 • pozvolná fermentace je natolik efektivní, že OMX probiotikum není třeba skladovat v lednici a přesto se může pyšnit tříletou trvanlivostí

Výzkumy prokázaly účinek:

 • při kolitidě u myší
 • antibakteriální působení na žaludeční bakterii helicobatera pylori, clostridie, či zlatého stafylokoka

Od klientů

Hlavní využití probiotik je při antibiotické léčbě, kdy antibiotika (látky hubící bakterie) pochopitelně vymýtí i bakteriální střevní flóru. Probiotika zajistí osídlení správnými bakteriálními kmeny.

Kladnou zpětnou vazbu na probiotika máme od pacientů se střevními potížemi, jako jsou:

 • pocity plnosti po jídle
 • nadýmání
 • dráždivý tračník
 • Crohnova choroba
 • ulcerózní kolitida
 • divertikulitida

Stejně tak dovedla probiotika pomoci pro zlepšení imunitního systému, nebo u dlouhodobých kožních problémů.

Recenze OMX probiotik:

* Recenze zde uvedené jsou sdílením zkušeností samotných uživatelů a produkty na každého mohou působit jinak. Skutečnosti zde uváděné nejsou tvrzeními naší společnosti a naše společnost za ně neodpovídá.

"Už 14 let mám Crohnovu chorobu, několik let jsem byla na práškách, ale po několika letech jsem si řekla, že už dál nechci brát chemii, tak jsem se začala zajímat o alternativní léčbu, a přestala jíst maso a převážně živočišné výrobky, moc se to zlepšilo, na nějakou dobu. Po delší klidové době nastaly nějaké psychické problémy, a zase se to zhoršilo, na kamarádovo doporučení jsem si koupila OMX probiotika a do týdne jsem byla zase úplně v pohodě a bez příznaků, takže velmi doporučuji."

Markéta

"Chtěla bych jen sdělit ostatním lidem,kteří trpí UC. OMX určitě doporučuji.Mám UC více jak 13 let a probiotika OMX jsou výkonnější než Vivomixx dříve VSL.Kdo má vytvořený pouch ať je určitě užívá taky jako prevenci na pouchitidy."

Lada

"Po pěti zánětech močových cest a různých antibiotikách, jsem hledala něco, co by mi mohlo pomoci. Kamarádka mi řekla, o probiotikách OMX. Řekla jsem si, že mi to může po půlročním užívání antibiotik jen pomoci. Musím říci, že tyto probiotika mi daly dohromady pošramocené zažívání (a to jsem k antibiotikám užívala probiotika zakoupená v lékárně) a od zánětů mám zatím pokoj. A jako bonus, zlepšil se mi kožní ekzém."

Jana

"Ulcerozni kolitidou trpím dva roky a lékařům se můj špatný zdravotní stav nepodařilo stabilizovat. Až na radu kamaráda jsem začala brát probiotika OMX. Asi po měsíci užívání probiotik se stav ulcerozni kolitidy výrazně zlepšil. Vyzkoušela jsem více druhů probiotik a doplňků stravy,ale tyto řadím mezi top a nejúčinnější. Ráda bych tyto probiotika doporučila všem,kdo trpí touto nemocí. A za druhé si myslím, že pomáhají i mé imunitě, kvůli užívání kortikoid a imunosupresiv jsem byla často nemocná a teď se držím bez nemoci. Doporučuji i na 100% tento obchod,má zájem pomoci zákazníkovi."

Růžena

Zkušenost s užíváním OMX probiotik při ulcerózní kolitidě

Téměř 15 let se potýkám se dvěma autoimunitmími onemocněními, z nichž jedno je zánětlivé onemocnění tlustého střeva, ulcerózní kolitida (obdoba Crohnovy choroby). Udržení bakteriální rovnováhy ve střevech je v takovém případě naprosto zásadní.  Několik let jsem toto řešil striktní stravou a zařazením nepasterovaného ovčího sýra do každodenního jídelníčku, který byl dobrým zdrojem prospěšných bakterií. Nicméně mělo to své limity, ovčí sýr se nedal sehnat vždy, když jsem potřeboval a také jsem ho musel jíst poměrně hodně, abych zaznamenal účinek. Začal jsem tedy hledat zdroj kvalitních probiotik. Bohužel na českém trhu jsem nenalezl ani jedny opravdu kvalitní probiotika. Probiotika, která se u nás dají běžně koupit v lékárně nebo na internetu, mi v lepším případě nepomáhala, v horším zdravotní stav dokonce zhoršovala a to někdy i výrazně. Začal jsem se tedy rozhlížet, jaká je nabídka probiotik v zahraničí a zjistil jsem, že kvalitních, skutečně fungujících probiotik, jejichž účinek poznáte řádově během několika dnů, je i ve světě velmi málo. Nicméně asi před šesti lety jsem narazil na velice kvalitní probiotika od společnosti Natren. Konkrétně se jednalo o jejich hlavní probiotický výrobek Natren Healthy Trinity. Jedná se o probiotikum s velice vysokým počtem živých bakterií. Tato probiotika jsou mimo jiné zvláštní svojí formou, kdy je v kapsli uzavřena olejová báze s obsahem probiotik. Natren Healthy Trinity jsou skutečně velice silná a velice kvalitní probiotika, u kterých jsem, na rozdíl od běžně dostupných probiotik, účinek zaznamenal téměř ihned. Výrazné zklidnění zánětu, lepší trávení i jinak špatně tolerovaných potravin. Probiotika od společnosti Natren mají ale několik nevýhod. Tou hlavní nevýhodou je vysoká cena, kdy při koupi nejmenšího balení (+poštovné) zaplatíte 2-3 tis. Kč. U většího balení 90 kapslí, se jedná o 5-6 tisíc Kč. Další a už zásadnější nevýhodou je, že účinky těchto probiotik u mě zpravidla trvaly cca jeden, maximálně dva měsíce a pak účinek postupně vymizel. Vždy jsem pak musel cca 2-3 měsíce počkat, než probiotika začala znovu fungovat. Nevýhoda číslo tři je, že při zhoršeném stavu zánětu, resp., když je zánět opravdu "rozjetý", Natren probiotika nezabírají. Zaberou až po alespoň mírném zlepšení, kdy je tělo schopné alespoň trochu trávit potraviny.

Zhruba před rokem jsem se poohlížel, kde by se dala Natren Healthy Trinity probiotika koupit co nejlevněji a narazil jsem na článek, od lékařky Dr. Nan Kathryn Fuchs, která dělá recenze různých doplňků stravy. V recenzi nazvané Don’t Waste Your Money on Mediocre Probiotics (Neutrácejte peníze za průměrná probiotika) uváděla seznam dle jejího názoru deseti nejlepších probiotik z celého světa. Autorka srovnávala probiotika v této top desítce a zmínila, že první dvě uvedená probiotika, jsou na zcela jiné úrovni, než všechny ostatní v seznamu nejlepších a nedají se s těmi ostatními vlastně vůbec srovnat.

Nepřekvapilo mě, že jsem mezi těmito dvěmi probiotiky objevil Natren Healthy Trinity, překvapilo mě, že byly až na druhém místě. Na prvním místě byla uvedena OMX probiotika Dr. Ohhiry. To mě velmi zaujalo a hned jsem si o těchto probiotikách našel několik článku na internetu. Vzhledem k tomu, že i cena byla značně příznivější než u Natren Healthy Trinity, rozhodl jsem se probiotika vyzkoušet. Účinek byl zpočátku velmi podobný jako u Natren Healthy Trinity probiotik, ovšem s tím rozdílem, že účinek gradoval a po roce používání stále stabilně přetrvává.

OMX probiotika mě vyjdou na zlomek ceny probiotik od společnosti Natren, snáze se dávkují (např. když si jich omylem vezmete víc, nic negativního se neděje, kdežto Natren jsou možná až příliš silná a větší dávkování osobně nedoporučuji), zafungovala mi i ve špatném stavu "rozjetého zánětu" snáze se skladují (bez snížení účinnosti vydrží až tři roky při pokojových teplotách) a především –  jejich účinek je dlouhodobý. Osobně jsem přesvědčen, že jejich účinnost spočívá ve schopnosti obsažených bakterií uchytit se na střevní sliznici a dále se rozmnožovat. Myslím, že právě díky tomu jsou výrazně efektivnější než jiná probiotika i než ta, která mají mnohonásobně vyšší obsah bakterií.

Dávám tedy za pravdu zmíněnému hodnocení probiotik, které říká:

1. místo OMX probiotika,

2. místro Natren, …pak velmi, velmi dlouho nic a pak až jakékoli další značky.

Pavel

 

Produkt OMX probiotika naleznete v naší nabídce.