Gentleman - směs na bezlepkový KVÁSKOVÝ chléb!

bezlepkovy-chleb-gentleman-kvaskovyDovolujeme si Vás informovat o novince, tentokrát přímo mimořádné, kterou jsme pro Vás připravili. Některé výzvy zůstávají nekonečně dlouho nedobytnou baštou. Tak tomu bylo i s naším cílem a snem vyvinout funkční směs na bezlepkový KVÁSKOVÝ chléb. Vývoji receptury jsme věnovali mimořádnou péči a čas. Dnes můžeme s klidným svědomím konstatovat, že se to vyplatilo, a na český trh konečně přinášíme směs na bezlepkový kváskový chléb GENTLEMAN.

Kváskový chléb je v současnosti velkým hitem a ačkoliv jsou módní trendy ve výživě často jen nafouknutou mediální bublinou, v případě kvásku tomu tak úplně není. Malé i větší pekárny se předhánějí v nabídce kváskového pečiva a nezřídka se do experimentů s kváskem pouští i nadšení amatéři v domácích podmínkách. Kváskové pečivo (správně: kvasové pečivo) skýtá hned několik benefitů. V první řadě jsou to výrazná chuť a vůně, které je odlišují od běžného pečiva na bázi kvasnic (droždí). Kvásek výrazně napomáhá pěkné textuře pečiva. Významným plusem je i delší trvanlivost způsobená vyšší kyselostí těsta, tu způsobují produkty kváskových mikroorganizmů - organické kyseliny mléčná a octová. Kvásku se přisuzuje schopnost produkovat antimikrobiální látky, které pečivo ochraňují před nežádoucími mikroorganismy. V případě celozrnných výrobků pak kvásek může napomáhat lepšímu vstřebávání zdraví prospěšných látek, jako jsou některé vitaminy a minerální látky. Kvásek zlepšuje i stravitelnost polysacharidů.

Už první reakce ukazují, že zájem je opravdu veliký. Domníváme se, že nabídnout kváskový chléb ve směsi je od výrobce opravdu ojedinělý počin, který má umožnit, aby si ho mohli dopřát i ti, kteří při každodenním shonu volí jednodušší a praktičtější způsoby pečení a nemají na klasické kváskování čas a prostor.

Kdo kváskové pečení vyzkoušel, potvrdí, že se jedná o skutečnou alchymii. A u bezlepkového pečení to platí dvojnásob. Často je to dlouhé čekání na velmi nejistý výsledek. V Adveni od počátku stavíme na třech pilířích: kvalitě vstupních surovin, výsledné chuti pečiva a nenáročné přípravě se zaručeným výsledkem. Z těchto svých standardů jsme nechtěli slevit ani v případě kváskového chleba, a proto jsme vývoji receptury věnovali mimořádnou péči a čas.

Dnes můžeme s klidným svědomím konstatovat, že se to vyplatilo. Naši řadu směsí na bezlepkový chléb rozšiřujeme o již patnáctou NOVINKU, bezlepkový kváskový chléb GENTLEMAN. A troufáme si říct, že v tomto případě je to přiměřeně dlouhé čekání s více než jistým výsledkem. Ostatně, vyzkoušejte a posuďte sami!

Bezlepkový chléb GENTLEMAN není nic pro nedočkavce. K maximálně! 24 hodinám kultivace kvásku přičtěte dvě hodiny poctivého kynutí a další jednu hodinu pečení a vyjde Vám celých 27 hodin, které pro někoho mohou být skutečnou zkouškou trpělivosti. Pokud Vás však podivně uklidňuje pomalé bublání založeného kvásku i typická vůně linoucí se celou domácností a milujete ten pocit, kdy z trouby vytáhnete poctivý pecen chleba, pak vítejte v klubu gentlemanů. Přece každý gentleman ví, že nic v životě se nesmí uspěchat.

kvaskovy-chleb-cas

Směs vyniká svým složením: 8 druhů mouk, jediný škrob (tapiokový), přidaná rozpustná vláknina inulin známá svým prebiotickým účinkem v poctivém množství 6 %, jako další nutričně cenou ingredienci jsme přidali hrachový protein a dále květový med bohatý na nektarové kvasinky. Směs se od ostatních liší způsobem přípravy a také balením. V balení 2v1 najde klient směs na kvas a směs na chléb.

kvaskovy-chleb-ingredience

Pevně věříme, že oceníte výjimečnost této směsi, a že Vám přinese mnoho potěšení a radosti z pečení a konzumace dalšího poctivého chleba.

Bezlepkový kváskový chléb GENTLEMAN naleznete v naší nabídce.