Dáma jménem Echinacea

Když jsem se poprvé seznámil s echinaceou, tedy bylinou, kterou u nás pro její krásně fialově zbarvenou mnoholistou hlavu nazýváme rudbekií nachovou, nevěděl jsem ještě, co vše dokáže. Představoval jsem si její účinek proti nachlazení, ale netušil jsem, jak mocného společníka v ní naleznu na posílení obranyschopnosti organismu. Echinacea je původem z Ameriky. Já jsem se dozvěděl, že už původní obyvatelé, indiáni, ji užívali jako mnohostrannou léčivku. Bývala prý jejich průvodcem na dlouhých a namáhavých cestách prérií. Povzbuzovala organismus před nepřízní počasí i nepřízní osudu. Do Evropy se dostala někdy v 17. století právě z Ameriky a byla uctívána pro svůj velmi povzbudivý účinek na celý organismus. Dnes víme, že echinacea podporuje imunitní systém a garantuje silný účinek na něj.

Kdykoliv mám nějaké těžší období před sebou, například dlouhé cesty, začínám s echinaceovými kapkami. V mé kapse najdete vždycky echinaceové bonbony a všichni mí přátelé vědí, že echinacea patří k mým oblíbeným léčivkám, které mě dokáží vždy postavit na nohy. 
Za ta léta, kdy se s ní potkávám, jsem zjistil, že je velmi dobré užívat ji preventivně před krizovým obdobím. Například v předjaří, abychom podpořili organismus po zimě, anebo na podzim, kdy chceme překlenout období plné změn v přírodě i v nás. Možná právě toto už věděli indiáni. 
My dnes nevíme, zda-li měli tzv. jarní a podzimní kúry, ale víme jistě, že pro ně byla partnerem pro zvládání těžkého období a náročných cest. Proto bych doporučil každému, kdo chce přírodním prostředkem posílit svůj organismus v těchto přechodných obdobích, aby to zkusil právě s echinaceou. A ještě jedna důležitá informace. Mohou ji v našem provedení užívat i diabetici. 

Echinaceové produkty naleznete v naší nabídce