Séra: Jak fungují a proč prospívají pleti.

Ať už pleť potřebujete zregenerovat, zklidnit nebo rozjasnit, sérum dle vaší potřeby si určitě vyberete. Abyste věděli, jak fungují, v čem se liší a jak je správně vybírat a aplikovat, zeptali jsme se naší farmaceutky Žofie. Přečtěte si, co vše nám o tomto kosmetickém zázraku prozradila.

Krémy a séra. V čem je rozdíl

Kromě konzistence se oba přípravky liší zejména v obsahu aktivních látek.

Sérum:

  • je koncentrát aktivních látek sloužících k řešení konkrétního problému pleti,
  • má tekutější konzistenci,
  • obsahuje velmi vysokou koncentraci aktivních látek, vitamínů, minerálů a živin,
  • obsahuje především menší molekuly účinných látek, které snadno pronikají hluboko do pokožky.
Séra a dehydratace pokožky

Nejčastější otázka spojená se séry se vztahuje k obavám z vysušené pleti. “Zatímco pasty a zásypy dané místa vysušují, séra pleť lehce hydratují,” vysvětluje farmaceutka.

clanek2_1Může však docházet k pocitu vysušené pleti, protože velká koncentrace aktivních látek působí na povrchu kůže a nevytváří ochrannou vrstvu.

Proto, aby se účinné látky udržely v pokožce je nutné po aplikaci séra na pleť nanést hydratační krém. “Naše tělo je složeno z 60 % z vody. A právě voda je důležitá proto, aby aktivní látky v séru správně fungovaly. Po aplikaci hydratačního krému pleti dodáme hydrataci, a navíc pokožku vybavíme bariérou, která ji chrání před dehydratací a nepříznivými vlivy," popisuje Žofie.

Pleti a funkci séra taky pomáhá, když správně dodržujete pitný režim.

Jak na správnou aplikaci séra

U aplikace sér platí zejména staré známé “méně je více”. Díky jejich vysoké koncentraci opravdu stačí aplikovat jen několik kapek. Pokud pleti dodáme více, než je schopna vstřebat, sérem zbytečně plýtváme.

Zařadit sérum do své kosmetické rutiny doporučujeme po 25 letech. Okolo této doby začíná pleť stárnout. Nejprve vyzkoušejte lehká hydratační a rozjasňující séra a s přibývajícím věkem péči doplňte o anti-aging sérum.

 Krémy:

  • jsou více zaměřené na hydrataci pleti, obnovují kožní bariéru a vytváří ochranné vrstvy na pokožce zabraňující dehydrataci,
  • mají hutnější a těžší strukturu,
  • oproti séru mají méně aktivních látek, ale naopak obsahují více doplňujících ingrediencí pečujících o hydrataci, jemnost, hebkost i ochranu pokožky (jako je např. bambucké máslo nebo včelí vosk)
  • a obsahují větší molekuly, které vytvářejí na pleti ochrannou vrstvu.

Při výběru mezi sérem a krémem se nenechte zmást velikostmi balení. Při jedné aplikaci séra použijete pouze malou dávku, zatímco krém používáte plošně. Lahvička séra proto vydrží velmi dlouhou dobu.  

Sérum a jeho největší výhoda

Sérum dodá pleti během chvilky velkou dávku účinných látek. “Jeho kouzlo tkví ve vysoké koncentraci aktivních látek, které rychle pleti dodají mladistvý a zářivý vzhled,” vysvětluje farmaceutka Žofie.

clanek3

Malé molekuly aktivních látek působí velmi účinně hluboko v pokožce.

Sérum pleti dodá vysoký obsah aktivních látek, které se díky malým molekulám dobře vstřebávají a zaměřují se na její specifické problémy.

Po zařazení séra do své běžné kosmetické péče dbejte na správný postup. Ráno začněte s přípravky s ochrannými látkami nebo antioxidanty. Večer sáhněte po omlazující, obnovující a vyživující kosmetice.

Postup si uspořádejte i podle konzistence produktů od těch nejlehčích po nejhutnější:

Při vybírání vhodného séra berte v potaz vlastní potřeby pleti s ohledem na věk a genetické dispozice.

clanek4

Sérum vybírejte podle typu a potřeb své pleti.

 

Při výběru ideálního séra nezapomínejte na čtení etiket. A pokud si při výběru nejste jistá, neváhejte a obraťte se na nás.

Nabídka kosmetiky Nafigate na našem eshopu ZDE.