Nový požitek z čaje matcha - Bio Matcha Tea Premium

Představujeme vám nový požitek z čaje matcha a to BIO Matcha Tea Premium. Tento zelený čaj je vysoce kvalitní a je určen pro všechny čajové gurmány. Jeho čerstvou a delikátní chuť doprovází nasládlý nádech. Samotný prášek má sytě zelenou, svěží barvu, která se po smíchání s vodou mění na temně smaragdovou. Jedná se o velmi jemnou chuť, kterou si můžete vychutnat i v čisté podobě bez přislazování.

45-4Bio Matcha Tea Premium je certifikován označením BIO a pravidelně prochází testy kvality. Pěstuje se v prefektuře Aichi, kde pěstování rostliny čajovníku Camellia sinensis probíhá dle tradičních postupů. Plantáž se týdny před sklizní zakrývá, aby k listům pronikalo co nejméně světla. Rostlina tím prudce zvýší produkci chlorofylu a získá tak svou sytě zelenou barvu. Zpracování i pěstování je podobné jako u BIO Matcha Tea Harmony, avšak samotná výroba BIO Matcha Tea Premium je ještě mnohem náročnější.

Už při výběru samotných lístků je to komplikovanější. Pro BIO Matcha Tea Premium se sbírají listy ve velmi raném stádiu růstu, k jejich selekci je zapotřebí bystré lidské oko. Listy pro Premium se sbírají výhradně ručně. Při zpracování se po usušení nejzelenější listy čajovníku drtí na hladký prášek mezi dvěma žulovými kameny, recepturou, která je stará více než osm set let. Tento proces je časově velmi náročný a nelze ho nijak uspěchat. Aby čaj neztratil žádné své výživové vlastnosti a také svou jemnou chuť, trvá hodinu než se semele třicet gramů tohoto zeleného unikátu. Výsledkem je zelený, sametově jemný prášek, který má příjemně jemnou chuť s velkým podílem kofeinu a amynokyselin.

Matcha má mnoho zdravotních benefitů, jako je například vysoký obsah vápníku nebo vitamínu A a C. Další předností je obsah katechinů (zejména EGCG). Tyto látky pomahají bojovat proti civilizačním onemocněním. Brání tělo před volnými radikály a ochraňují buňky před poškozením. Čaj matcha velmi příznivě ovlivňuje i náš metabolismus, který dokáže zrychlit až o 40%. Tím pomáhá při pálení tukových zásob a zbavuje tělo těžkých kovů a chemických toxinů.

Velkým přínosem BIO Matcha Tea Premium je koncentrovaná síla aminokyselin a teofylinu. BIO Matcha Tea Premium má jednou tak vysoké množství L-Theaninu než BIO Matcha Tea Harmony. Díky obsahu L-Theaninu byl matcha oblíbený mezi samuraji a mnichy jako pomůcka k meditaci. Tato aminokyselina příznivě ovlivňuje tvorbu hormonů zlepšujících náladu a to konkrétně dopaminu a serotoninu. Blahodárně působí na naši mysl, zlepšuje koncentraci a paměť, zvyšuje aktivitu a snižuje fyzický a psychický stres. Množství teofylinu, čajové formy kofeinu nazývané tein, je v Bio Matcha Tea Premium také vyšší než u produktu Harmony. Výhodou teofylinu, oproti kofeinu obsaženému například v  kávě, je postupné uvolňování, které probíhá po dobu 3-6 hodin. Vysoké množství těchto dvou látek tak zaručuje intenzivní soustředění a energetický náboj při nižší dávce čaje matcha. Chuť Premium je jemnější, takže na rozdíl od Harmony není vhodná pro použití v potravinách. 

45-3BIO Matcha Tea Premium dopřává jedinečný zážitek zastáncům tradiční přípravy tohoto chuťově vyjímečného čaje. Matcha je čaj, který je nedilným prvkem japonského obřadu. Tento rituál je součástí japonské kultury už od devátého století a praktikuje se dodnes. Kouzlo čajové ceremonie tkví v až téměř meditativní přípravě čaje matcha. Rozemletý čaj se bambusovou lžičkou chashaku vloží do čajové misky chawan. Matcha se postupně zalije vodou o teplotě šedesát pět stupňů a bambusovou metličkou chasen se čaj ručně šlehá do husté pěny. Bio Matcha Tea Premium je však vhodný i pro přípravu v šejkru. Jeho chuť nijak neutrpí a je praktičtější, pokud si bez Bio Matcha Tea Premium nedokážete představit pracovní cestu nebo pokud si ho dopřáváte před sportovním výkonem. 

Abychom našim zákazníkům mohli zprostředkovat ten nejlepší chuťový zážitek, rozdělili jsme Bio Matcha Tea Premium do dvaceti sáčků o hmotnosti 1,5 g, které se dají jednoduše připravit v šejkru. Pro intenzivnější zážitek v tradičním hávu japonského čajového obřadu a jemnější variantu matcha, usuča, postačí jeden sáček Bio Matcha Tea Premium na 70 ml vody. Pokud preferujete silnější, vydatnější formu koiča, můžete dva sáčky Bio Matcha Tea Premium rozšlehat ve 40 ml vody.

Kde se Bio Matcha Tea Premium pěstuje?

Bio Matcha Tea Premium se pěstuje výhradně v japonské oblasti Aichi, na místě, které už před staletími vybrali první pěstitelé matcha díky jeho perfektnímu podnebí. Listy pro Premium se sbírají výhradně ručně, protože je potřeba vybrat listy ve velmi raném stádiu růstu a k jejich sběru je zapotřebí lidské oko. 

mapa-premium

 

Produkt BIO Matcha Tea Premium naleznete v naší nabídce.