Proč Curcumin C3 Complex od Hepatica neobsahuje piperin?

pepř

Výrobce Hepatica, Slawomir Rasinski, k této otázce dodává následující.

Je pravdou, že kurkuma samotná se z trávicího ústrojí nevstřebává příliš dobře. Proto se v Ajurvédě, indické medicíně, tradičně kurkuma podává např. formou masaly, tedy směsi koření, která je rozpuštěná v tuku.

Proto naším doporučením je přijímat Curcumin C3 Complex během jídla.

Bylo by dobré také poznamenat, že zdravotní účinek nezpůsobuje jen kurkuma samotná, ale také její metabolity, jež působí antioxidačně, protizánětlivě a protinádorově. Také, zůstane-li větší množství kurkuminy v trávicím ústrojí, ovlivní to významným, prospěšným způsobem různé poruchy, potíže trávicí soustavy.

Někteří z těch, kteří produkt vyzkoušeli tvrdí, že během jedné hodiny po užití Curcuminu C3 Complex, pocítili zvýšení tělesné teploty, což svědčí o poměrně dobré vstřebatelnosti.

I když existují různé způsoby na zvýšení vstřebatelnosti a biodostupnosti kurkumy/kurkuminu např. nanoemulze, syntetické polymery (PLGA), zapouzdření do lipozomu, vkládání do kapslí za použití cyklodextrinů, dodání piperinu, aj., tak se žádný z nich nestal zlatým standardem v otázce problematiky vstřebatelnosti kurkuminu.

Piperin u některých osob (např. trpícími na žaludeční vředy či onemocněním dvanácterníku) dráždí trávicí soustavu, což je hlavním důvodem, proč Curcumin C3 Complex piperin neobsahuje. Piperin také inhibuje cytochrom P450, čímž ovlivňuje metabolizmus léků, které jsou metabolizovány právě těmito enzymy. Tím zvyšuje jejich vstřebatelnost a biodostupnost, což může být problém u jedinců, kteří užívají tento typ léků. Dodatečně může piperin zvyšovat vstřebávání některých toxinů z potravin, jako např. aflatoxinů, nebo i jiných podobných toxinů.

Curcumin C3 Complex naleznete v naší nabídce.