Nepravidelná a bolestivá menstruace je problém mnoha žen

Když mají ženy své dny, jsou často podrážděné, depresivní a vyčerpané. Proto je důležité nebrat na lehkou váhu, hovoří-li dívky či ženy o bolestech, křečích, nevolnostech či pocitech napětí.

Potíže před menstruací (tzv. premenstruální syndrom) je možné zmírnit, budeme–li dávat přednost stravě s vysokým obsahem vápníku (např. mléko, sýry, sezam). Je také vhodné konzumovat potraviny s vyšším obsahem vitamínu B a C.

Jak se premenstruální syndrom projevuje?

Jako premenstruální syndrom, zkráceně PMS, bývá označován souhrn obtíží, které prožívá mnoho žen před začátkem menstruace. K typickým příznakům tohoto syndromu patří otoky nohou nebo obličeje, únava, pocity nechutenství, někdy bolesti hlavy a podráždění, potíže při usínání, nebo i bolesti v podbřišku. Projevy tohoto syndromu jsou značně individuální, záleží na organizmu ženy, její duševní i fyzické kondici.

Důvod, proč každá žena snáší menstruaci jinak, také tkví v tom, že se od sebe navzájem lišíme mírou bolesti, kterou dokážeme snést. Ženy tak často sahají po utišujících přípravcích.

Existují však cesty, jak si pomoci s menstruačními potížemi a PMS.

V popředí zájmu dívek a žen jsou vedle užívání hormonální antikoncepce také přírodní preparáty s fytoestrogeny. Úspěšně se uplatňují doplňky stravy se včelími produkty. Mezi oblíbené preparáty patří již několik let doplňky stravy Sarapis a Sarapis Soja. Výhodou těchto preparátů je to, že jsou bez vedlejších účinků a mohou je užívat i ženy, u kterých ze zdravotních důvodů nelze podávat hormonální antikoncepci.

Novinkou v řadě přípravků pro ženy s menstruačními potížemi je ovšem preparát Sarapis Mensis, který obsahuje včelí mateří kašičku, květní pyl, fermentovaný pyl, extrakt z brusinek, extrakt ze sójových bobů a červeného jetele, niacin, hořčík, zinek, beta karoten, vitamin B1, B2, B6, B12, vitamin E a další látky.

Sarapis Mensis je vhodné používat i jako podpůrný prostředek při opakujících se potížích s mikroorganismy v oblasti pochvy a močových cest. Ze zkušeností lékařů a jejich pacientů vyplývá, že pravidelné užívání přípravku Sarapis Mensis napomáhá při menstruačních obtížích, problematické a nepravidelné menstruaci.

Online prodej zde