NIMBOVÁ KOSMETIKA - THERA NEEM

Po tisíce let lidé hledají prostředky k upevnění svého zdraví a k vyléčení různých nemocí v přírodě, pomocí léčivých rostlin. Asi žádná jiná rostlina se více nepřiblížila definici všeléku než nimba - tropický stálezelený strom původem z Indie (lat. Melia azadirachta). Všechny části stromu mají léčivé účinky. Z tohoto důvodu naše výrobky obsahují jak listy a olej, tak i kůru, aby bylo dosaženo maximálních účinků.

Objevte sílu nimby.

Opary a bradavice – nimba výrazně pomáhá ničit viry, včetně těch, které způsobují tato dvě onemocnění. Doporučeným způsobem léčby je potírání alkoholovým extraktem z nimbových listů.

Akné – látky obsažené v nimbě přispívají k ničení bakterií, které akné způsobují. Navíc účinně podporují nápravu poškození struktury pokožky. Vhodné je používání nimbového extraktu, krému a mýdla.

Lupy – také ony jsou způsobeny bakteriemi, které nimba pomáhá ničit. Doporučujeme používání nimbového šamponu a kondicionéru.

Plísňová onemocnění – pomoc při ničení většiny druhů plísní je dalším z příznivých účinků nimby. Doporučujeme potírání postižených míst nimbovým extraktem.

Poruchy pigmentace – výtažky z nimby rovněž podporují léčbu vitiliga a také pomáhají redukovat tzv. stařecké skvrny. Zde nejlépe působí aplikace bělícího nimbového krému.

Poranění kůže – nimba podporuje tvorbu kolagenních vláken a tím příznivě ovlivňuje hojení ran a pomáhá zmírnit tvorbu jizev. Na drobná poranění je proto vhodné ihned aplikovat nimbový extrakt, který má zároveň i desinfekční účinky.

Repelentní účinky

Nimba, konkrétně nimbový olej, má například výrazné repelentní účinky, které m.j. potvrdila i studie Texas A&M University. Efektivně odpuzuje nejen veškerý bodavý hmyz (včetně komárů rodu Anopheles přenášejících malárii), ale i klíšťata a pouštní blechy, a to až po dobu 12 hodin od aplikace. Na rozdíl od syntetických repelentů navíc neobsahuje potenciálně nebezpečné N,N-diethyl-m-toluamidy, zvané DEET, a proto je vhodný i pro děti včetně kojenců i na poraněnou a ekzematickou pokožku.

Nimbové produkty nejvyšší kvality

Nimbová kosmetika  z naší nabídky obsahuje extrakty ze všech částí nimbových stromů, které jsou, stejně jako ostatní použité rostlinné přísady, pěstovány přísně ekologicky. Tím je zaručena její vysoká účinnost a výborná snášenlivost pro všechny typy pokožky. Žádný z přípravků navíc není testován na zvířatech.

Nimbová kosmetika ONLINE