Sacha inchi olej

Ze všech známých olejů na světě je Inca Inchi, který pochází z deštných pralesů Peru, nejbohatší na omega 3 mastné kyseliny.

Nenasycené mastné kyseliny vlastně tvoří až 94 % složení oleje Inca Inchi, takže je naprosto skvělý pro buněčnou regeneraci epidermis, což je svrchní vrstva pokožky. Ta je velmi důležitá, protože tvoří vodotěsný obal kolem celého těla a jejím narušením se vystavujeme nepříznivým vlivům prostředí. Také dokáže vrátit pokožce svěží a mladistvý vzhled, protože ji dokáže vypnout a zjemnit. Blahodárně působí na drobné jizvičky a strie a také skvěle funguje na vlasy – zvyšuje jejich objem a lesk.

Semena se běžně užívají jako potravina a to jak vařená, tak pražená. V oblasti San Martin se připravují ze semen jídla s názvy inchicapi, lechona api nebo pururuca. Olej ze semen se užíval již od nepaměti. V poslední době však stoupl enormně zájem o tento olej poté, co byly zveřejněny studie, zabývající se jeho obsahovými látkami. Z provedených studií vyplývá, že olej obsahuje až 89 % nenasycených mastných kyselin (typu 3, 6, 9) a vysoký podíl aminokyselin a bílkovin.

Vedle toho byla prokázaná četnými studiemi přítomnost dalších zdraví prospěšných látek jako aminokyseliny, steroly, tokoferoly a další. Podle těchto údajů nesnese olej ze semen Plukenetia volubilis L. srovnání s žádným jiným rostlinným olejem a jednoznačně se řadí na špičku zdraví prospěšných olejů.

 

Nejprodávanější

  • Oro Verde Sacha Inchi extra panenský olej 250 mlTip
    Extra panenský olej ze semen Sancha Inchi (Plukenetia volubilis L.) za studena lisovaný rostlinný olej s obsahem omega 3, 6 a 9 mastných kyselin.
    Dostupnost:Skladem 3 ks
    Kód:10657
    Značka:Oro Verde
Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.