Přivolejme jaro! Pojďme společně klíčit semínka

Sluníčko začíná pomalu, ale jistě prohřívat půdu, tu a tam vykukují z hlíny první nesmělá stébla trávy, lístky krokusů, tulipánů a mnoha dalších křehkých pokladů. Že by už opravdu přicházelo vytoužené jaro?

Přivolejte s námi novou svěží sezónu nabitou zelení a připravte se na příchod jara v plné síle! Začněte sklízením první jarní zeleninky vůbec: vypěstujte si na parapetu klíčky! Na výběr máte celou paletu chutí. Který ze šťavnatých lístečků se stane vašim favoritem?

Klíčky překypují životu důležitými látkami! Rostou v jakémkoliv klimatu a i na malinkém prostoru. Jsou plné živin a triumfují také v soutěži chuti. Jsou superhrdiny mezi superfood, jsou neuvěřitelně koncentrovanou silou.

Díky klíčkům výživová hodnota semínek stoupne několikanásobně. Vitaminy, minerální látky, bílkoviny, enzymy a vláknina, křupavost a skvělá chuť – to vše v nich najdete.

Prosím velký potlesk, na talíř přichází řeřicha, ředkvička, alfalfa, hořčice, fazolky mungo, adzuki, pískavice ...

Sítko, nebo sklenice? Toť otázka!

Podle druhu semínek a klíčků můžete ke klíčení využít nakličovacích sítek či misek nebo nakličovacích sklenic. Pro klíčení lepivých semen např. řeřichy nebo rukoly doporučujeme využití misky na klíčení u ostatních semínek je vhodná nakličovací sklenice.

Semínka na klíčení a nakličovače naleznete v naší nabídce.

kliceni_banner_2