Nimba - Výjimečná léčivá rostlina (John Conrick)

 • 44 Kč 5 Kč –11 %
 • Dostupné do 2 dnů
39 Kč
Kategorie: Knihy o zdraví
Hmotnost: 0.06 kg
 

Z obsahu:

 • Několik slov o autorovi
 • Nimba – starobylá léčba pro moderní svět
 • Moderní věda oceňuje nimbu
 • Nimba v léčbě nervových poruch Nimba v léčbě diabetu
 • Nimba a zažívací potíže
 • Léčba srdečních chorob nimbou
 • Nimba – léčba proti parazitům
 • Nimba a onemocnění dutiny ústní
 • Nimba a zdravá kůže
 • Blahodárné účinky nimby na kůži
 • Bezpečnější a lepší sex s nimbou
 • Pobyt v přírodě s nimbou
 • Nimba a životní prostředí
 • Výrobky z nimby, které jsou nyní na trhu

Vazba: brožovaná
Počet stran: 26
Formát: A5

Ukázka z knihy:

NIMBA A ONEMOCNĚNÍ DUTINY ÚSTNÍ

Jednou z prvních věcí, které si na lidech všimneme, jsou jejich zuby. Mají-li je všechny, jsou-li rovné a bílé. Zuby nám toho prozradí hodně o druhém člověku a ovlivní náš první dojem z něj. Vzpomínám si na reklamu, ve které si dobře vyhlížející muž a žena vyměňují pohledy a začnou flirtovat. Potom se muž přátelsky usměje a odhalí řadu žlutých zubů. Žena okamžitě ztrácí zájem a začne se dívat jinam.

Možná, že je ta reklama trošku přehnaná, ale klidně se může přihodit něco podobného, pokud jde o zuby. Vědci, kteří zkoumali výtažky z nimby, zjistili, že je mohou doporučit pro ústní hygienu. Mikroorganismy, které se vyskytují v zanícených dásních, jsou rezistentní vůči penicilínu i tetracyklínu, ale nejsou odolné vůči antibakteriální rostlině jako je nimba. Na rozdíl od antibiotik nevede užívání nimby k rozvoji alergie, která by bránila účinné léčbě.

Byla provedena klinická studie, do které bylo vybráno 50 pacientů s neléčeným zánětem dásní. U 40 z nich docházelo k velkému krvácení a hnisavému výtoku z dásní. Po 3 týdnech čištění zubů 2x denně pastou s obsahem nimby došlo u 8 z 10 pacientů k výraznému zlepšení.

U těchto pacientů byl také shledán snížený výskyt bakterií a páchnoucího dechu, aniž by se objevily vedlejší účinky.

Pyorrhea (hnisavý zánět zubového lůžka) je závažné onemocnění dásní, které jsou postiženy hnisavým zánětem a membránami pokrývajícími kořeny zubů. Toto onemocnění je nejčastější příčinou ztráty zubů u lidí nad 35 let. Užívání pasty s nimbou a vyplachování úst speciální ústní vodou vede u pacientů k vyléčení krvácejících dásní a zástavě sekrece z váčků kolem zubů. Dásně získaly, namísto modrého nádechu, zpět zdravou světle růžovou barvu.

Uvedu svou osobní zkušenost. Můj otec byl objednán k návštěvám paradontologa, kde měl podstoupit dlouhotrvající a bolestivý proces k nápravě krvácejících dásní. Měli mu seřezávat dásně mezi zuby a potom seškrábat nahromaděný plak s bakteriemi z každého zubu jednotlivě. Dal jsem mu prášek z kůry nimby a řekl mu, aby si do něj namáčel kartáček při každém čištění zubů. Souhlasil, že to zkusí, a začal s tím měsíc před termínem zákroku. Po týdnu začaly jeho dásně vypadat lépe, přestaly krvácet a zuby mu v dásni seděly pevněji. Před koncem měsíce šel otec na poslední prohlídku před zákrokem. Jeho zubař ale shledal operaci zbytečnou. Ptal se mého otce, co se svým chrupem dělal, protože dásně i zuby byly téměř v normálním stavu. Když se to dozvěděl, řekl, že o nimbě ještě nikdy neslyšel, ale poradil otci, aby s aplikací rozhodně nepřestával, protože mu pomáhá. Od té doby už jsem dal prášek z kůry či výtažek z listů nimby několika přátelům, které čekal dentální zákrok, a všichni ho mohli zrušit. Všichni si stále čistí zuby nimbou.

NIMBA A ZDRAVÁ KŮŽE

Kůže je náš nejrozsáhlejší orgán. Neustále probíhá nahrazování starých a poškozených buněk novými. Kůže potřebuje hodně péče, vnitřní i vnější, aby zůstala zdravá. Tento úžasný orgán, který nás chrání, je zároveň viditelným ukazatelem našeho zdraví a toho, jak dlouho a jak moudře žijeme. Na touze zlepšit stav a vzhled naší pokožky je postaven celý kosmetický průmysl.

Lidé nakupují výrobky k léčení všech problémů s kůží, ovšem tyto výrobky často obsahují velmi silné a nebezpečné chemikálie. Znovuobjevení přírodních produktů, které mají dlouhou tradici, jsou bezpečné a účinné, jako je nimba, nabízí příležitost navrátit se ke zdravé a krásné pokožce.

V Indii, kde jsou suchá léta a pálí horké tropické slunce, se nimbové prostředky užívají tradičně. Nimbový olej rychle uleví suché pokožce, protože se do ní snadno vstřebává, pomáhá hojit její poškozené vrstvy a umožňuje jí udržet přirozenou rovnováhu. Tyto vlastnosti umožňují nimbě redukovat vrásky, a to tím, že pomáhají kůži udržovat její pružnost. Mnozí lidé věří, že nimba dokáže léčit poškození kůže způsobené ultrafialovým zářením, že dokáže i předcházet předčasnému stárnutí a rakovině kůže.

Psoriáza (lupénka) je velmi devastující kožní onemocnění. Může mít projevy, které jsou vnímány pouze jako nepohodlné, až po projevy velmi devastující. Obvykle se v léčbě této nemoci lokálně používá uhelný dehet nebo kortizon. Produkty z dehtu jsou znečišťující, zapáchající, karcinogenní a mohou být i fototoxické.

Kortizon může ztenčovat pokožku a při opakovaném používání je toxický, zvláště pro děti. Nimba nemá žádný z těchto vedlejších účinků. Lokální aplikace nimby jsou snadné a nenákladné, a jelikož prostředky jsou obvykle na olejové nebo krémové bázi, pomáhají zároveň lubrikovat pokožku.

Nimbu je možno nanášet opakovaně po dlouhou dobu bez vedlejších účinků a může nahradit perorální léčiva a injekce. Nimba, prověřená staletími užívání, je snad nejlepší a nejbezpečnější variantou léčby psoriázy. I ekzémy, které nejsou tak strašné, jako psoriáza, představují pro ty, kteří jimi trpí, velký problém. Nimba je po staletí známa jako jeden z přípravků používaných na ekzém, protože má širokou škálu blahodárných účinků na kůži.

Při pokusech byl aplikován výtažek z nimby dvakrát denně po dobu 10 dnů a došlo k vyléčení ekzému. Efekt trval 3 měsíce, po které se ekzém na kůži neobjevil. Při léčbě ekzému dáváme přednost nimbovému oleji, protože je koncentrovanější, ale opakované aplikace jemnějším extraktem z listů nebo kůry dokáží také léčit akutní ekzém. Na kůži stále působí mnoho nejrůznějších látek a infekčních činitelů. Nimba má na pokožku a její stav blahodárné účinky dané její schopností ničit bakterie, parazity a plísně a zlepšovat imunitní systém.

BLAHODÁRNÉ ÚČINKY NIMBY NA KŮŽI

 • Nimba ničí bakterie, které způsobují akné, a snižuje s tím spojené záněty.
 • Nimbová voda hubí plísně, které způsobují lupy, a promazává vysušenou pokožku.
 • Výtažky z nimby jsou toxické pro herpes virus (virus způsobující opar) a rychle hojí boláky způsobené tímto virem, tedy opar.
 • Nimba zmírňuje intenzivní svědění při planých neštovicích, snižuje výskyt pupínků a jizev.
 • Nimba odstraňuje během 2 – 3 dnů z pokožky i plíseň, která způsobuje trichofycii (onemocnění, vyvolané plísněmi ze skupiny trichophyton).
 • Výtažek z nimby pomáhá při potírání plísňového onemocnění, kvasinkové infekce, způsobeného Candidou (druhem kvasinkovité plísně), a snižuje stálé svědění, které Candida způsobuje.
 • Prášek i krém z nimby chrání kůži před výskytem plenkové dermatitidy a pomáhá ji léčit.
 • Nimba pomáhá udržet rovnováhu produkce melaninu a snižuje tak výskyt bílých míst na kůži způsobených vitiligem (poruchou pigmentace kůže projevující se bílými skvrnami na kůži).
 • Nimba je výborným podpůrným prostředkem při hojení ran, pomáhá tělu rychle vytvářet kolagenová vlákna, potřebná k uzavírání rány.
 • Nimbové mléko snižuje zarudnutí kůže po slunění a snižuje odlupování vrchních vrstev pokožky.

Nimbový strom je zdrojem celé řady patentovaných (individualizovaných) výtažků pro léčbu rakoviny. Injekce s nimbovým výtažkem, aplikované do okolí tumoru, vedly k jeho výraznému zmenšení již v průběhu několika týdnů. Nimba opakovaně prokázala svou schopnost pomáhat v boji s rakovinou kůže. Mnoho pacientů sděluje, že u nich rakovina kůže zmizela po několikaměsíční denní aplikaci krému z nimby.

Další informace o nimbové kosmetice naleznete v článku Nimbová kosmetika - Thera Neem.

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Pod značkou KNIHY naleznete všechny knihy, které máme v nabídce.

 
Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.