Měsíc BIO potravin - sleva na BIO Ghíčko

Je tu měsíc září - měsíc BIO potravin. V posledních letech se množství bio produktů neustále navyšuje. Co ale přesně toto označení znamená?

Produkt s označením BIO znamená, že byl vyroben podle zásad ekologického zemědělství, které respektuje životní prostředí a dobré životní podmínky zvířat. V praxi to znamená, že se nesmí používat chemické pesticidy a umělá hnojiva, jsou zakázány geneticky modifikované organismy a zvířata jsou chována ve volných výbězích a krmena biokrmivem.

Abyste mohli BIO kvalitu vyzkoušet, připravili jsme pro Vás na celé září akční cenu na BIO produkty značky České Ghíčko. Do 30.9.2022 tak můžete u nás nakupovat BIO produkty za cenu konvenčních výrobků. Věříme, že i díky tomuto kroku se budete  moci přesvědčit je o    smyslupnosti BIO produkce.

Ghí nebo přepuštěné máslo či nejpřesněji přečištěné máslo je produkt pocházející z oblasti indického subkontinentu, a hraje důležitou roli v indické, egyptské i etiopské kuchyni, vyrábí se z kravského másla. Přepuštěné máslo se připravuje pomalým převařováním másla, kdy se odstraňuje voda a ostatní příměsi až zbude čistý, průhledný tuk žluté barvy, který má vyšší bod přepalování (200-250 °C) než původní máslo (150-180 °C) a delší trvanlivost i mimo lednici. Správně připravené a dokonale přečištěné ghí, které je uchováváno v uzavřených nádobách na chladném a suchém místě, vydrží měsíce.

Ghí neboli přepuštěné máslo má celou řadu benefitů: 

✅ Vysoký bod přepálení (až 252° C)

✅ Jedná se o čistý máselný tuk, který se snadno roztírá

✅ Je bez obsahu lepku a laktózy, takže je vhodný pro alergiky

✅ Obsahuje řadu vitamínů, minerálů a antioxidantů

✅ Vhodný pro teplou i studenou kuchyni

✅ Dlouhá trvanlivost oproti klasickému máslu

✅ Má jemnou oříškovou chuť