Tip

Benifuki Japonský zelený čaj sypaný 50 g

  • 1 z 2

Benifuki japonský zelený čaj  je lahodný čaj obsahující na rozdíl od jiných zelených čajů přibližně 100x větší množství katechinu.

  • 209 Kč 10 Kč –4 %
  • Dostupné do 1 dne
    Můžeme doručit do: 4.10.2023
199 Kč
Kategorie: Sypané
 

BENIFUKI je japonský zelený čaj vyvinutý japonskými vědci v Institutu pro vývoj zdravých potravin. Zaregistrován byl na Ministerstvu zemědělství Japonska v roce 1993. Tento lahodný čaj obsahuje na rozdíl od ostatních zelených čajů přibližně 100x větší množství katechinu.

Tento čaj není jenom obyčejný čaj, je velice oblíbený i hlavně díky jeho výjimečným blahodárným schopnostem. Díky tomuto čaji s antialergickou povahou si mnozí už jarní období nebo cesty do přírody bez tohoto čaje neumějí ani představit.

Lahodný čaj obsahuje na rozdíl od ostatních zelených čajů až o stokrát větší množství metylovaných katechinů (EGCG).

Základem čaje Benifuki je kvalitní kultivar čajových keřů s vysokým obsahem katechinů v listech. Tento kultivar je přirozeně vitální a mimořádně odolný proti vlivům vnějšího prostředí.

Čajové keře odrůdy Benifuki určené pro výrobu tohoto unikátního produktu jsou pěstovány v oblasti Kagoshimy na velmi vydatné půdě sopečného původu stejnojmenné jihojaponské prefektury. Následné zpracování sklizených lístků je pro tento čaj specifické. Čajové lístky jsou sklizeny hned časně z jara. Zpracovávají se zhruba o tři měsíce později, následně jsou dělaný lehce v páře a to znamená že čajové lístky jsou napařeny kratší dobu ve srovnání s ostatními. Poté je z nich vyroben čaj.

Tento proces zrání zvyšuje obsah methylovaných katechinů v čaji. Jsou snadno vstřebatelné tenkým střevem a déle zůstávají v krvi než běžné katechiny. Japonští vědci věnují studiu účinků tohoto čaje zvýšenou pozornost a lidé jejich výzkum doplňují vlastními zkušenostmi.

  • Chuť: velice výrazná, ostrá, trochu do hořka
  • Kultivar: Benifuki
  • Nálev: výrazně žlutá
  • List: šedozelený

Složení:

100% zelený čaj

Dávkování a příprava:

3-5 g čaje zalijeme 70°C teplou převařenou vodou. Po 10-15 vteřinách louhování přelijeme čaj přes sítko do šálků. Toto množství vystačí k přípravě 4-6 nálevů. Záleží na velikosti konvičky a délce louhování.

Balení:

50 g

Země původu:

Japonsko, město: Kagoshima

Upozornění:

Uchovejte v suchém, chladném a stinném místě.

Náš tip:

Čaj Benifuki máme také jako černý čaj Benifuki Black se stejnými účinky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Přidat hodnocení
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 27.9.2023
Benifuki je velmi lahodný čaj, dá se pít z termosky i po několika hodinách a neztrpkne a nečerná jako ostatní čaje. Výrazný účinek na alergii zatím nepozoruji, předpokládám, že je potřeba užívat delší dobu pro plný účinek.
5
Avatar autora | 27.10.2022
dobrá chuť

znacka-teatao-1Společnost TeaTao vznikla v roce 2004. Tato ryze česká společnost se zabývá přímým dovozem produktů zejména čajů a potravinových doplňků z Asie. V Praze můžete najít kamennou prodejnu TeaTao u náměstí Jiřího z Poděbrad, další prodejna je otevřena v Karlových Varech.

Většina čajů je pečlivě vybírána v nejvyšší možné kvalitě přímo u výrobců a poté dovážena na český trh. Produkty TeaTao pochází především z Číny, Japonska a Cejlonu, dále pak z Indie a Nepálu. Vysoká pozornost je věnována správnému skladování během převozu tak, aby si čaj a další produkty zachovaly svou maximální kvalitu.

TeaTao spolupracuje s dodavateli, kteří se věnují ekologickému zemědělství. To zaručuje kvalitní a originální chuť jednotlivých čajů, které tak neobsahují žádné nežádoucí chemické látky. Tím vznikají jedinečné čaje určené pro opravdové milovníky tohoto nápoje.