Tampax

blue-logo-(1)Již ve starověkém Řecku a Egyptě si ženy uměly poradit se svými menstruačními dny. Starobylí Egypťané vytvořili jednorázové tampony z měkčeného papyru. Řecký lékař Hippokratés v 5. století př. n. l. popsal zase typ tamponu, který byl vyroben z vláken obalených kolem lehkého dřeva. Jinde ženy improvizovaly s tím, co zrovna měly po ruce: v Římě to byla vlna, v Japonsku papír, v Indonésii rostlinná vlákna a v rovníkové Africe rolky trávy. Řešení byla stále pokročilejší a pohodlnější v souladu s rozkvětem medicíny a lidské vynalézavosti. Tampon, jak ho známe dnes, byl vynalezen v roce 1929 doktorem Earlem Haasem. O sedm let později koupila tento patent podnikatelka Gertrude Tenderich z Denveru a Tampax obchodní společnost byla na světě. Značka Tampax byla formálně uvedena na trh 7. března 1936.

Dalším důležitým rokem v historii tamponů byl rok 1939. V té době se v lékařských časopisech začaly objevovat výsledky studií lékařů a vědeckých pracovníků. Jendou z nich byla i studie zpracovaná lékařem Harry S. Sackrenem. Ten v rámci svého důkladného výzkumu o tamponech došel k závěru, že tampony Tampax jsou bezpečné, jednoduché k použití a zároveň oblíbené u žen, které je používají. Největší výhodou tamponů Tampax je tvar, který se přizpůsobí každému tělu, aplikátor, který usnadňuje zavádění, a šňůrka se speciálním výpletem zabraňujícím protečení. Díky této kombinaci zaručují tampony Tampax ženám během jejich menstruačního období neviditelnou ochranu a maximální hygienu. Po celou dobu své existence kladla značka Tampax důraz i na vzdělávání. V roce 1941 bylo založeno první formální vzdělávací oddělení a společnost začala trénovat konzultantky, které navštěvovaly školy, univerzity, veletrhy a konference a vyvracely mýty o menstruaci a hygienické ochraně.

Dnes se Tampax snaží vzdělávat o tamponech a zdraví spojeném s menstruací ženy a dívky po celém světě a pomáhá jim být šťastnější, zdravější a sebevědomější.

Žádné produkty od výrobce Tampax nebyly nalezeny....