FeroSpirina Spirulina plus přírodně vázané železo 400 tbl.

Železo patří mezi nejdůležitější stopové prvky v našem těle. Je totiž součástí hemoglobinu, krevního barviva, které zajišťuje transport kyslíku ke všem buňkám, tkáním a orgánům těla.

 • 279 Kč 90 Kč –32 %
 • Dostupné do 1 dne
189 Kč
Kategorie: Posílení organismu, imunita
Obsah: 400 ks
 

Železo patří mezi nejdůležitější stopové prvky v našem těle. Je totiž součástí hemoglobinu, krevního barviva, které zajišťuje transport kyslíku ke všem buňkám, tkáním a orgánům těla. Nedostatek železa se proto projevuje nejen velkou únavou a sníženou odolností vůči zátěži, ale také poklesem imunity a poruchami soustředění.

Podle některých odhadů trpí u nás deficitem železa až třetina populace. Nejvíce jsou přitom ohroženy ženy v plodném věku, které ztrácejí značné množství tohoto prvku menstruačním krvácením, a vegetariáni (důležitým zdrojem železa je červené maso).

Řešením může být užívání potravních doplňků se železem, ne všechny jsou však stejně vhodné. V první řadě je dobré vědět, že tento prvek se lépe vstřebává, pokud je vázaný organicky, nikoliv anorganicky. Pro optimální vstřebávání je důležitý i vitamin C, pro jeho zabudování do krevního barviva hemoglobinu zase měď. Již ve 30. letech minulého století navíc vědci zjistili, že pro zlepšení schopnosti krve přenášet kyslík je velmi užitečné i zelené rostlinné barvivo chlorofyl - to má totiž téměř totožnou strukturu jako hemoglobin, liší se jen tím, že je ve středu jeho molekuly namísto železa hořčík.

Sladkovodní jednobuněčná řasa spirulina obsahuje nejen vysoké množství chlorofylu, vitamin C a měď, ale navíc v ní najdeme i celou řadu dalších živin důležitých pro lidské zdraví (všechny esenciální aminokyseliny, vzácné nenasycené mastné kyseliny apod.). Obsažené železo navíc není přidáváno do dospělé řasy, ale do substrátu, z nějž spirulina čerpá při růstu živiny. Díky tomu je do ní postupně asimilováno a zabudováno do organických sloučenin, z nichž jej náš organismus dokáže snadno vstřebat a využít. Kombinace spiruliny a železa má proto řadu příznivých účinků na zdraví celého organismu: Schopnost krve přenášet kyslík

Kombinace organicky vázaného železa, chlorofylu, vitaminu C, mědi a esenciálních aminokyselin podporuje tvorbu krevního barviva hemoglobinu a tím napomáhá optimálnímu okysličení všech tkání a orgánů těla. Důsledkem je zmírnění únavy a příznivý vliv na fyzickou i psychickou výkonnost organismu. Kromě osob ohrožených chudokrevností je proto tento přípravek vhodný i pro sportovce, těžce fyzicky pracující, nemocné a rekonvalescenty.

 • Dokonalá výživa i pro vegetariány
  • Spirulina patří podle Světové zdravotnické organizace mezi nejlepší zdroje živin na zeměkouli. V kombinaci se železem je tak ideálním doplňkem stravy prakticky pro každého, zejména ovšem pro vegany a vegetariány. Právě jim totiž poskytne živiny, které se hojně nacházejí především v mase a ostatních potravinách živočišného původu – kromě železa i vitamin B12 a kompletní nabídku všech esenciálních aminokyselin.
 • Zlepšení imunity
  • Spirulina má prokazatelný pozitivní vliv na zlepšení přirozené obranyschopnosti organismu vůči virům, bakteriím a škodlivým volným radikálům. Podobně i železo je nutné pro správné fungování imunitních funkcí.
 • Podpora hubnutí
  • Spirulina pomáhá účinně snižovat chuť k jídlu, zejména pak na sladké, a díky kompletní nabídce živin brání organismu přejít při omezení kalorického příjmu na „úsporný režim“. Železo navíc přispívá ke zmírnění únavy, která se tak často objevuje při redukčních kúrách.
 • Výkonnost mozku
  • Spirulina má příznivý vliv na náladu a podporuje psychickou výkonnost. Dostatek železa je navíc důležitý pro paměť, soustředění a další funkce mozku.

Dávkování:

4 tablety 2x denně s jídlem, tablety zapít dostatečným množstvím pitné vody

Obsahuje 42,8 % denní dávky stopového prvku železa

Množství účinné látky v 1 tabletě:

250 mg (0,75 mg Fe)

Balení:

400 tablet (250 mg) o celkové hmotnosti 100 g

Upozornění:

Doplněk stravy. Není určeno dětem do 3 let. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. není určeno jako náhrada pestré stravy. Skladujte v suchu a chladu.

Další informace o zelených potravinách naleznete v článku Zelené potraviny - Green Foods

Podobné produkty

 • Orling Imunitin 360 kapslí
  Specifická superkomplexní formule pro zatížené i děti a seniory ke komplexní výživě imunitního systému. Orling Imunitin je zdrojem látek s...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:4624
  Značka:Orling
  Orling Imunitin 360 kapslí
  1 190 Kč (–12 %)
  1 049 Kč
 • caga 60 suroviny web 1280pxTip
  Produkt je určený pro všechny, kteří chtějí doplnit tělu důležité antioxidanty, které chrání naše buňky v celém těle před škodlivými volnými radikály.
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:111247
  Značka:Terezia Company
 • Swastha Amurtha bylinný nápoj 7x4gAkce
  Swastha Amurtha je ajurvédský bylinný nápoj, který obsahuje unikátní kombinaci dvou bylin - smutně lékařské a chebule srdčité. Bylinný nápoj...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:117569
  Značka:Link Natural
 • Oregano
  Doplněk stravy Nelfarma Oregano Classic obsahuje 20% oreganového oleje. Olej z oregana – dobromysli obecné (Origanum vulgare) je přírodní...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:97922
  Značka:Nelfarma
 • Naturprodukt Silymarin Forte 4 - Játra + Imunitní systém 40 tbl.
  Bylinný přípravek s vitaminem. Přispívá ke zdraví jater a imunitního systému. Přípravek Silymarin forte 4 - Imunitní systém obsahuje silymarin...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:114947
  Značka:Naturprodukt
 • vyr 4 Pure Oregano Oil 800x800Tip
  Pure Oregano Oil obsahuje 100% čistý olej z divokého oregana. Tento doplněk stravy od společnosti Hepatica nabízí vysokou koncentraci účinné...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:11557
  Značka:Hepatica
  Hepatica Pure Oregano Oil 10 ml
  320 Kč (–19 %)
  259 Kč

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

nastroje-zdravi-logoProgramem NástrojeZdraví® společnost Blue step spol. s r.o. nabízí novou komplexní péči o člověka. Naším záměrem je nabízet Vám produkty, které nejvíc odpovídají lidské přirozenosti, produkty, které za sebou nezanechávají žádné negativní stopy jak na zdraví lidí, tak i na okolním prostředí. Výběr produktů jednotlivých Nástrojů Zdraví je veden tak, aby v nás navodil rovnováhu a celkový pocit zdraví. Zařazení produktů do nabídky předchází pečlivý výběr a konzultace s předními odborníky v oboru. Zvyšováním počtů Nástrojů Zdraví se budeme snažit, abychom co nejlépe pokryli potřeby našeho těla i ducha.
 

 
Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.