Akce

Ellen Probiotické tampóny - Super 8 ks

Probiotické tampóny Ellen ® podporují zdravé poševní prostředí a poskytují spolehlivou a příjemnou hygienickou ochranu při menstruaci. Probiotické tampóny Ellen ® mohou mít příznivé účinky na poševní mikroflóru hned po první menstruaci.

 • 220 Kč 81 Kč –37 %
 • Momentálně nedostupné
139 Kč
Kategorie: vložky a tampony
Obsah: 8 ks
 

Probiotické tampóny Ellen ® podporují zdravé poševní prostředí a poskytují spolehlivou a příjemnou hygienickou ochranu při menstruaci. Probiotické tampóny Ellen ® mohou mít příznivé účinky na poševní mikroflóru hned po první menstruaci.

Probiotické tampóny ellen® – zdravotnický prostředek s dvojím účinkem

Probiotické tampóny ellen® obsahují Lacto Naturel® (LN®), směs probiotických kmenů bakterií mléčného kvašení, které společně podporují vaginální mikroflóru a zlepšují vaginální zdraví. Bakteriální kmeny obsažené v Lacto Naturel®  jsou přirozenou součástí zdravé poševní mikroflóry, přirozeným způsobem produkují kyselinu mléčnou, a tím způsobem udržují vyváženou hodnotu pH.

Probiotické tampóny Ellen ® Vám tak pomáhají obnovit a udržet zdravou vaginální mikroflóru.

Probiotické tampóny Ellen ®  Vám současně poskytují dokonalou hygienickou ochranu během menstruace. Tamóny Ellen ® jsou vhodné jak pro ženy, u nichž se mikrobiální nerovnováha již projevila, tak pro ty, které jí chtějí předejít.

Probiotické tampony Ellen ® – základní údaje o výrobku

Jádro tampónu Ellen ®  je vyrobeno ze 100% viskózy, která má vysokou absorpční kapacitu. Šňůrka tampónu je vyrobena ze 100 % bavlny. Netkaná povrchová vrstva je ze 100% polypropylénu. Lacto Naturel® (LN®) je směsí patentovaných probiotických kmenů laktobacilů: Lactobacillus gasseri LN40, Lactobacillus fermentum LN99 a Lactobacillus rhamnosus LN113.

Probiotické tampóny Ellen ®  se používají místo běžných menstruačních tamponů.

Bakterie z rodu Lactobacillus produkující kyselinu mléčnou jsou u zdravých žen převládající složkou vaginální mikroflóry. Tyto příznivé bakterie produkují kyselinu mléčnou a přirozeným způsobem udržují ve vaginálním prostředí příznivou hladinu pH. Ve zdravé pochvě je pH tak nízké (pH 3,8 – 4,2), že většina ostatních organizmů při něm nedokáže přežívat. Kromě regulace hodnoty pH chrání laktobacily vaginální prostředí několika dalšími mechanizmy, čímž se zdravá vaginální mikroflóra stává první linií ochrany před urogenitálními infekcemi.

Pokud je přirozená rovnováha vaginální mikroflóry narušena, zvyšuje se riziko rozvoje urogenitálních infekcí. Mezi známé příčiny narušení rovnováhy vaginální mikroflóry patří pohlavní styk bez ochrany, přehnané používání hygienických prostředků, stres, těsné oblečení ze syntetických materiálů a užívání antibiotik.

Nejčastějšími vaginálními infekcemi jsou bakteriální vaginóza a kandidiáza (kvasinková infekce). Tyto stavy způsobují různé vaginální příznaky, jako je svědění, podráždění, nepříjemný zápach a zvýšený vaginální výtok.

Jak probiotické tampóny Ellen účinkují

Probiotické bakterie v tampónu Ellen® jsou chráněny v nosném médiu a uvolňují se pouze při tělesné teplotě. Když tampón po zavedení dosáhne tělesné teploty, nosné médium se rozpustí a uvolní probiotické bakterie. Přibližně za 90 minut se probiotické bakterie LN® rozšíří z tampónu do pochvy a přichytí se k poševní sliznici, aby tak podpořily poševní mikroflóru.

Laktobacily mají samoregulační mechanizmy, které způsobují, že předávkování probiotickými tampóny Ellen® není možné.

Používejte probiotické tampóny Ellen ® pravidelně

Probiotické tampóny Ellen ® mohou mít příznivé účinky na poševní mikroflóru hned po první menstruaci. Některé z žen ale nepocítí příznivé účinky probiotik dříve než po třech až čtyřech po sobě následujících cyklech. K nejvýraznějšímu zlepšení zdraví pochvy dochází při pravidelném používání ellen® v průběhu menstruace.

Tampóny ellen® vyměňujte v přesně stejných intervalech, jako ostatní běžné tampóny.

Klinicky ověřeno

Klinické studie ukázaly, že používání probiotických tampónů Ellen ® je zcela bezpečné.Dále bylo prokázáno, že tyto tampóny zmírňují nepříjemné pocity v pochvě, jako je svědění a podráždění. Probiotické tampóny Ellen ® také posiluje přirozenou poševní mikroflóru, která chrání prostředí vaší pochvy před bakteriální nerovnováhou.

Zdravotnický prostředek

Probiotické tampóny Ellen ® splňují všechny základní požadavky na bezpečnost stanovené Směrnicí č. 93/42/EHS o zdravotnických prostředcích. Podmínky systému řízení rizik splňují požadavky normy ISO 14 971:2007.

Tampóny Ellen ® pro vaše individuální potřeby

Intenzita menstruačního krvácení je u každé ženy rozdílná a liší se i v rámci jednotlivých dnů jedné menstruace. Probiotické tampóny Ellen ® jsou proto k dostání ve třech velikostech. Rozdílné velikosti tampónů mají rozdílnou absorpční schopnost, aby se tak přizpůsobily měnící se intenzitě krvácení. Zvolte si takovou velikost tampónu, která nejlépe splňuje vaše potřeby. Všechny tampóny Ellen ® obsahují stejné množství LN®.

Pro dny s mírným krvácením a pro ty, které tampóny zkoušejí poprvé:

Pro dny s mírným až středně intenzivním krvácením:

Pro dny se středně intenzivním až silným krvácením:

Uchovávání probiotických tampónů Ellen ®

V zájmu zachování probiotického účinku musí být tampony Ellen ®  chráněny před přímým slunečním světlem, přílišnou vlhkostí a teplotami přesahujícími 25 °C. Pokud vyjímáte tampón Ellen ®  z plechovky, vraťte zpět sáčky s vysoušecím prostředkem a plechovku zavřete plastovým víčkem. Tak pomůžete ochránit probiotika LN® před vlhkostí.

Probiotické tampóny Ellen ® použijte před datem spotřeby uvedeným na spodní straně obalu. Pokud byste použila tampóny Ellen ® po tomto datu, nemusely by již mít očekávaný probiotický účinek, ale stále by jejich použití bylo bezpečné jako u normálních tampónů.

Informace o syndromu toxického šoku (TSS)
TSS je vzácné, ale závažné onemocnění, ke kterému může dojít v souvislosti s používáním jakýchkoliv menstruačních tampónů. Je vyvoláván specifickými choroboplodnými zárodky, přítomnými na lidské kůži. K rozvoji TSS dochází tehdy, je-li nasycený tampón ponechán v poševní dutině příliš dlouhou dobu a je-li současně přítomen tento konkrétní choroboplodný zárodek.

Toto nízké riziko rozvoje TSS tedy můžete sama ovlivnit důkladným mytím rukou před zaváděním tampónu a jeho včasnou výměnou ve chvíli, kdy je nasycen. Nikdy neopomeňte na konci menstruace vyjmout poslední tampón.

Příznaky TSS je náhlá vysoká horečka, nevolnost, slabost, erytrodermie (kožní vyrážka), bolest v krku, bolest ve svalech, zvracení a průjem. Pokud se tyto příznaky projeví v souvislosti s menstruací, vyjměte tampón a okamžitě se poraďte s lékařem. Zmiňte se lékaři o TSS a o tom, že menstruujete. TSS může ohrozit váš život a tudíž musí být  diagnostikován a léčen neprodleně.

Další informace o Probiotických tampónech ellen naleznete v článku Probiotické tampóny ellen® - nová kvalita péče a ochrany intimního zdraví ženy.

Podobné produkty

 • Ellen Probiotické tampóny - Normal 12 ksAkce
  Probiotické tampóny Ellen ® podporují zdravé poševní prostředí a poskytují spolehlivou a příjemnou hygienickou ochranu při menstruaci. Probiotické...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:6872
  Značka:Ellen
 • vyr 346TAMPONY REGULAR
  Tampóny Gentle Day® Regular, 18 ks v balení, jsou vyrobené ze 100% organické bavlny, která je šetrná k vaší pokožce,...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:118109
  Značka:Gentle Day
  Gentle Day Tampóny 18 ks
  135 Kč (–16 %)
  113 Kč
 • vyr 348TAMPONY SUPER PLUS
  Tampóny Gentle Day® Super Plus, 15 ks v balení, jsou vyrobené ze 100% organické bavlny, která je šetrná k vaší...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:118118
  Značka:Gentle Day
  Gentle Day Tampóny Super Plus 15 ks
  140 Kč (–16 %)
  118 Kč
 • vyr 344INTIMKY 20KS
  Intimky Gentle Day® FAR-IR ANION jsou jediné ekologické a organické intimky s anionovým páskem (patent č. 200510076755).
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:118097
  Značka:Gentle Day
 • vyr 343NOCNI GENTLE DAY
  Patentované vložky Gentle Day jsou novou generací oblíbených anionových vložek. Jsou obohacené o anionový pásek, který obsahuje...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:7492
  Značka:Gentle Day
  Gentle Day Anionové noční 8 ks
  114 Kč (–16 %)
  96 Kč
 • Intimea Lactoprobiotic dámské hygienické vložky 9 ks
  Unikátní kombinace dámské hygienické vložky, probiotik a kyseliny mléčné. Vložky obsahují čistou probiotickou kulturu Lactobacillus acidophilus v...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:8909
  Značka:Intimea

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

ellen-logoPatentovaná probiotická kombinace ellen® probiotické tampóny jsou výsledkem mnoha let výzkumu prováděného ve Švédsku v oblasti gynekologie, mikrobiologie a biochemie. Probiotikum LN® (Lacto Naturel®) obsažené v ellen® probiotických tampónech je složeno ze tří různých kmenů laktobacilů přítomných ve zdravé vaginální mikroflóře a jejich úlohou je napomáhat udržovat přirozenou rovnováhu bakterií.

 
Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.