Díky vašemu velkému zájmu, mohou být naše dodací lhůty delší. Aktuální zpoždění je 1-2 dny. Prosíme vás o trpělivost. Děláme vše proto, abychom připravili balíčky co nejdříve.

Pangamin Aktiv 200 tbl.

Je určen na podporu hybnosti kloubů a reparaci (náhradu) poškozené chrupavky.

 • 122 Kč 7 Kč –6 %
 • Dostupné do 1 dne
115 Kč
Kategorie: Kosti a klouby
Obsah: 200 ks
 

Je určen na podporu hybnosti kloubů a reparaci (náhradu) poškozené chrupavky.

Složení:

Pivovarské kvasnice [(Saccharomyces cerevisiae) obsahují lepek], hydrolyzovaný kolagen, sladový extrakt (obsahuje lepek), glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, selenan sodný na kvasničné biomase, glukonan hořečnatý, kyselina L-askorbová, L-cystein HCl, protispékavé látky oxid křemičitý a stearan hořečnatý.

Obsah účinných látek v doporučené denní dávce 4 tablety:

Pivovarské kvasnice 1160 mg
Hydrolyzovaný kolagen 92% 260 mg
Glukosamin sulfát 100 mg
Hořčík 21 mg
Chondroitin sulfát 20 mg
Vitamin C 12 mg

„S klouby a s kloubní chrupavkou, je to podobné jako s mozkovou tkání. Jak jsou tyto dvě nejdůležitější části pohybového aparátu jednou závažně poškozeny, jedná se nevratný proces, který ve většině případech je podmiňován operačním zákrokem.

Proto je důležité kloubním potížím předcházet.

Opotřebení kloubů, kloubních chrupavek a kloubních pouzder se obvykle začne projevovat okolo čtyřicátého roku života. Lékaři mají pro tyto potíže označení artróza, osteoartróza, revmatická a degenerativní artritida . Jde o zánětlivá i nezánětlivá onemocnění kloubů, při nichž dochází k poškození popřípadě zániku kloubní chrupavky, která vyplňuje prostor obou kloubních ploch. Pokud je chrupavka poškozena, klouby bolí, jejich okolí může být zarudlé či oteklé a postupně dochází k snížení hybnosti, které se postupně zhoršuje.

Následné léčení je obtížné a zvláště u kyčelních kloubů existuje jediné řešení – v podobě totální endoprotézy.

Jak můžete chránit své klouby?

Zdaleka nejdůležitější je prevence, do které rozhodně patří správná životospráva s dostatečným pohybem. Na funkci pohybového aparátu, se vedle kloubů také podílejí svaly, šlachy a vazy, které kloub chrání, obklopují a stabilizují. Pokud ale nejsou trénovány a posilovány, sehraný mechanismus přestává fungovat. To znamená, že člověk, který má dostatek pohybu, nebude mít takové, pohybové potíže ani ve chvíli, kdy jeho klouby již budou částečně opotřebované.

PANGAMIN Aktiv obsahuje řadu biologicky aktivních složek, o kterých je všeobecně známo, že mají pozitivní vliv nejen na pohybový aparát, ale celkově pozitivně ovlivňují imunitu.

Jsou to zejména:
Pivovarské kvasnice (Pangamin)
Pivovarské kvasnice jsou vedlejším produktem získávaným při výrobě piva. Tímto způsobem se získávali již ve starověku. Doporučovaly se při léčbě nemocí vzniklých z nedostatku příjmu vitaminů a řadě dalších chorob.

Pivovarské kvasnice jsou převážně bílkoviny (46 %) produkované kvasinkou pivní (Saccharomyces cerevisiae). Dále obsahují řadu důležitých enzymů, které pomáhají při trávení potravy. Z dalších látek obsahují nukleotidy, puriny (obě tyto látky se podílí na stavbě DNA), aminokyseliny, minerály, vitaminy skupiny B včetně vit. B6, B12,. Pivovarské kvasnice jsou přírodním zdrojem látek, nezbytných pro vstřebání a využití vápníku, který je potřebný pro prevenci a léčbu osteoporózy. Vzhledem k tomu, že při prevenci a léčbě osteoporózy je nutný nejen přísun vápníku, ale také látek, které umožňují jeho vstřebání.

Mezi tyto látky patří i

 • Glukosamin sulfát, látka běžně přítomná v lidském organizmu
  Je přirozenou součástí kloubních chrupavek.
  Pomáhá udržovat zejména jejich pružnost. Se stárnutí našeho těla je spojena i snížená schopnost vytvářet dostatečné množství glukosaminu. Důsledkem je zvýšené opotřebení kloubní chrupavky a postupné omezení hybnosti kloubu. Přestože si naše tělo dokáže vyrobit glukosamin samo, jeho úbytek spojený se stářím, nebo jeho zvýšenou potřebou vzniklou zejména nesprávnou výživou, nadměrnou zátěží nebo kloubním onemocněním je vhodné doplňovat. Glukosamin z doplňků stravy se vstřebává ze zažívacího traktu a ukládá v kloubních chrupavkách. Tam podporuje další její tvorbu. Chrupavka se postupně stává pružnější a odolnější. Důsledkem je zmírnění bolesti a zvětšení rozsahu pohybu.
 • Chondroitin sulfát
  Chondroitin sulfát je jednou z hlavních součástí mezibuněčné hmoty, která zabezpečuje mechanické a elastické vlastnosti, podporuje regenerační procesy chrupavky a má charakteristickou schopnost vázat ve tkáni vodu.
  Tato tekutina - synoviální je důležitá ze dvou důvodů: chová se jako porézní tlumič nárazů a současně umožňuje výživu chrupavky. Bez této tekutiny se stává chrupavka podvyživenou, tenkou a křehkou. Na snížení obsahu vody v chrupavce má negativní vliv zejména stárnutí. Následně se tento nedostatek projevuje při potížích v pohyblivosti kloubů. Také akutní úraz, artritida a řada dalších příčin mohou nepříznivě ovlivnit integritu a funkci chrupavky.
 • Hydrolyzovaný kolagen
  Kolagen je hlavní bílkovina pojivové tkáně a zároveň je další součástí chrupavky, vazů, šlach, kostí a zubů, ale i cév a pokožky. Posiluje krevní cesty a hraje roli ve vývoji tkáně. Hydrolyzovaný kolagen je lehce stravitelná biologicky aktivní látka. Její pravidelné užívání podporuje celkově zdravý vývoj. Zlepšuje strukturu vlasů a nehtů a zároveň zlepšuje vlastnosti kůže. Biologická aktivita hydrolyzovaného kolagenu, hlavně pak široké aminokyselinové spektrum je zároveň využíváno při léčbě osteoporózy a artrózy.
 • L-cystin, selen, vitamin C
  Tento velmi účinný antioxidační komplex chrání tělní buňky před poškozením oxidací. Antioxidační komplex chrání náš organizmus před nebezpečnými volnými radikály a tím zabraňuje vzniku různých chorob. Zároveň zpomaluje vývoj degenerativních onemocnění jako je artróza, artritida, osteoporóza, ale i různá revmatická onemocnění.
 • Křemík, bór a hořčík
  Křemík
  Je součástí kostí, chrupavek a mezibuněčné hmoty pojivové tkáně. Je nutný pro síťování kolagenu a elastinu. Zajišťuje funkci metabolizmu vaziv, podílí se na stavbě struktury bílkovin. Ve vazivu přítomný křemík umožňuje molekulám bílkovin vázat potřebnou vodu. Tím zajišťuje pevnost a pružnost tkání. Má význam i pro pevnost a elasticitu kůže a správný růst vlasů a nehtů. Křemík také, podobně jako selen, aktivizuje fa;cyty v těle, které ničí pronikající viry a bakterie. Tím posiluje obranyschopnost těla a imunitní systém.
  Bór

  Je nezbytný pro obnovu a růst kostí a udržení jejich kvality ve starším věku. Působí i proti obezitě a vzniku novotvarů.
  Při nedostatku bóru dochází k narušení metabolismu makrominerálních látek (Ca, P, Mg, K) a cholekalciferolu (vitamin D3), to následně vede až ke vzniku osteoporózy.
  Hořčík

  Se v našem těle se vyskytuje hlavně v kostech, spolu s vápníkem a fosforem. Je to právě hořčík, který pomáhá udržovat pevné nejen klouby, ale i zubní sklovinu.

Podobné produkty

 • pangaminAkce
  Pangamin® přírodní B-komplex představuje optimální zdroj vitamínů B od B1 po B12, včetně B15. 100% RHP vitamínů skupiny B pouze ve 4 tabletách...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:114833
  Značka:Pangamin
 • Vitamín K2 MK7 + D3 FORTE 100 tbl. + 25 tbl. ZDARMA + Fitness náramek s krokoměrem ZDARMA
  Doplněk stravy Vitamín K2 MK7 + D3 FORTE přispívá k normální hladině vápníku v krvi a normálnímu stavu kostí, udržení normální činnosti svalů,...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:21153
  Značka:Pharma Activ
 • Viridian Bio Omega olej na klouby 200 mlAkce
  Špičková formule, vytvořená zkušenými experty v oboru. Viridian Joint Omega Oil obsahuje směs kvalitních olejů s dominancí omega-3 nenasycených...
  Dostupnost:Momentálně nedostupné
  Kód:8754
  Značka:Viridian
 • Everest Ayurveda GOKSHURA - čaj na problémy s páteří 100 g
  Himalájský ajurvédský čaj Gokshura. Uvolňující čaj při bolestech zad a páteře.
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:11694
  Značka:Everest Ayurveda
 • Pharma Future Ortho Help Complete 180 tbl.Akce
  OrthoHelp Complete obsahuje pečlivě vyvážený komplex pro normální činnost kloubů . Komplexní kombinace kvalitních látek chondroitinu,...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:8454
  Značka:Pharma Future
 • roboflex 30 kapsli
  RoboFlex™ účinkuje téměř okamžitě, nejpozději však do 20 minut. V Kanadě je RoboFlex™ respektive jeho účinná látka Ibucell-Perluxan, označována...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:8100
  Značka:Barny´s
  309 Kč (–6 %)
  289 Kč

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Přidat hodnocení
5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
Avatar autora | 19.6.2018
Docela Pangaminům věřím. Dobré složení. Ale neberu to ještě tak dlouho, abych mohla sdělit nějaké výsledky.

pangamin-logoV roce 1958 byl v pivovaru Braník zahájen výzkum a posléze výroba přípravku, který dostal název po kyselině pangamové (vitamin B15) – PANGAMIN.

Pangamin vyráběný ze sušených pivovarských kvasnic, podle československého patentu, si záhy oprávněně získal oblibu široké veřejnosti.

Ojedinělý výrobek obsahující komplex vitaminů skupiny B včetně vitaminu B12, minerální látky, stopové prvky, enzymy, aminokyseliny a bílkoviny úspěšně pomáhal při léčbě cukrovky, srdečně cévních onemocnění, migrény, pásového oparu, vypadávání vlasů, defektů sliznic ústní dutiny, zvýšeného cholesterolu, poruchách imunitního a nervového systému, žloutenky, chřipky, nepostradatelný byl i v období rekonvalescence. Nezastupitelné místo si Pangamin našel i mezi sportovci.

Své pověsti dostál v nezmenšené míře do dnešních dnů. I v době, kdy je nabídka potravních doplňků v lékárnách nesrovnatelně větší, než tomu bylo před 50 lety, je Pangamin (100% přírodní produkt) stále oblíben a poptáván i novou generací zákazníků.

Není se čemu divit, vždyť výrobků na bázi pivovarských kvasnic, vycházejících z tradice Pangaminu, v průběhu posledních let stále přibývá. Připomeňme ty nejoblíbenější: Pangamin Bifi Plus s pupalkovým olejem, bifidobakteriemi a laktobacily, Glukavin s hlívou ústřičnou a echinaceou, Pangamin Dražé určený především dětem a další.

Naše nabídka se časem rozšířila o přípravky s kyselinou askorbovou: C-vitamin příchuti malina, pomeranč, C vitamin MIX... Ale to je již jiná kapitola, která dnes sice neodmyslitelně patří k naší nabídce, ale smyslem těchto řádků je Vám, zákazníkům, připomenout tradici jednoho přípravku, který třeba některé z Vás provází životem od dětství. Dodnes si vzpomínám na svou první zkušenost s Pangaminem při léčbě akné; pomohl, stejně jako dnes pomáhá mému synovi.

 
Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.