Pangamin Aktiv 200 tbl.

Je určen na podporu hybnosti kloubů a reparaci (náhradu) poškozené chrupavky.

 • 122 Kč 7 Kč –6 %
 • Dostupné do 1 dne
115 Kč
Kategorie: Kosti a klouby
Obsah: 200 ks
 

Je určen na podporu hybnosti kloubů a reparaci (náhradu) poškozené chrupavky.

Složení:

Pivovarské kvasnice [(Saccharomyces cerevisiae) obsahují lepek], hydrolyzovaný kolagen, sladový extrakt (obsahuje lepek), glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, selenan sodný na kvasničné biomase, glukonan hořečnatý, kyselina L-askorbová, L-cystein HCl, protispékavé látky oxid křemičitý a stearan hořečnatý.

Obsah účinných látek v doporučené denní dávce 4 tablety:

Pivovarské kvasnice 1160 mg
Hydrolyzovaný kolagen 92% 260 mg
Glukosamin sulfát 100 mg
Hořčík 21 mg
Chondroitin sulfát 20 mg
Vitamin C 12 mg

„S klouby a s kloubní chrupavkou, je to podobné jako s mozkovou tkání. Jak jsou tyto dvě nejdůležitější části pohybového aparátu jednou závažně poškozeny, jedná se nevratný proces, který ve většině případech je podmiňován operačním zákrokem.

Proto je důležité kloubním potížím předcházet.

Opotřebení kloubů, kloubních chrupavek a kloubních pouzder se obvykle začne projevovat okolo čtyřicátého roku života. Lékaři mají pro tyto potíže označení artróza, osteoartróza, revmatická a degenerativní artritida . Jde o zánětlivá i nezánětlivá onemocnění kloubů, při nichž dochází k poškození popřípadě zániku kloubní chrupavky, která vyplňuje prostor obou kloubních ploch. Pokud je chrupavka poškozena, klouby bolí, jejich okolí může být zarudlé či oteklé a postupně dochází k snížení hybnosti, které se postupně zhoršuje.

Následné léčení je obtížné a zvláště u kyčelních kloubů existuje jediné řešení – v podobě totální endoprotézy.

Jak můžete chránit své klouby?

Zdaleka nejdůležitější je prevence, do které rozhodně patří správná životospráva s dostatečným pohybem. Na funkci pohybového aparátu, se vedle kloubů také podílejí svaly, šlachy a vazy, které kloub chrání, obklopují a stabilizují. Pokud ale nejsou trénovány a posilovány, sehraný mechanismus přestává fungovat. To znamená, že člověk, který má dostatek pohybu, nebude mít takové, pohybové potíže ani ve chvíli, kdy jeho klouby již budou částečně opotřebované.

PANGAMIN Aktiv obsahuje řadu biologicky aktivních složek, o kterých je všeobecně známo, že mají pozitivní vliv nejen na pohybový aparát, ale celkově pozitivně ovlivňují imunitu.

Jsou to zejména:
Pivovarské kvasnice (Pangamin)
Pivovarské kvasnice jsou vedlejším produktem získávaným při výrobě piva. Tímto způsobem se získávali již ve starověku. Doporučovaly se při léčbě nemocí vzniklých z nedostatku příjmu vitaminů a řadě dalších chorob.

Pivovarské kvasnice jsou převážně bílkoviny (46 %) produkované kvasinkou pivní (Saccharomyces cerevisiae). Dále obsahují řadu důležitých enzymů, které pomáhají při trávení potravy. Z dalších látek obsahují nukleotidy, puriny (obě tyto látky se podílí na stavbě DNA), aminokyseliny, minerály, vitaminy skupiny B včetně vit. B6, B12,. Pivovarské kvasnice jsou přírodním zdrojem látek, nezbytných pro vstřebání a využití vápníku, který je potřebný pro prevenci a léčbu osteoporózy. Vzhledem k tomu, že při prevenci a léčbě osteoporózy je nutný nejen přísun vápníku, ale také látek, které umožňují jeho vstřebání.

Mezi tyto látky patří i

 • Glukosamin sulfát, látka běžně přítomná v lidském organizmu
  Je přirozenou součástí kloubních chrupavek.
  Pomáhá udržovat zejména jejich pružnost. Se stárnutí našeho těla je spojena i snížená schopnost vytvářet dostatečné množství glukosaminu. Důsledkem je zvýšené opotřebení kloubní chrupavky a postupné omezení hybnosti kloubu. Přestože si naše tělo dokáže vyrobit glukosamin samo, jeho úbytek spojený se stářím, nebo jeho zvýšenou potřebou vzniklou zejména nesprávnou výživou, nadměrnou zátěží nebo kloubním onemocněním je vhodné doplňovat. Glukosamin z doplňků stravy se vstřebává ze zažívacího traktu a ukládá v kloubních chrupavkách. Tam podporuje další její tvorbu. Chrupavka se postupně stává pružnější a odolnější. Důsledkem je zmírnění bolesti a zvětšení rozsahu pohybu.
 • Chondroitin sulfát
  Chondroitin sulfát je jednou z hlavních součástí mezibuněčné hmoty, která zabezpečuje mechanické a elastické vlastnosti, podporuje regenerační procesy chrupavky a má charakteristickou schopnost vázat ve tkáni vodu.
  Tato tekutina - synoviální je důležitá ze dvou důvodů: chová se jako porézní tlumič nárazů a současně umožňuje výživu chrupavky. Bez této tekutiny se stává chrupavka podvyživenou, tenkou a křehkou. Na snížení obsahu vody v chrupavce má negativní vliv zejména stárnutí. Následně se tento nedostatek projevuje při potížích v pohyblivosti kloubů. Také akutní úraz, artritida a řada dalších příčin mohou nepříznivě ovlivnit integritu a funkci chrupavky.
 • Hydrolyzovaný kolagen
  Kolagen je hlavní bílkovina pojivové tkáně a zároveň je další součástí chrupavky, vazů, šlach, kostí a zubů, ale i cév a pokožky. Posiluje krevní cesty a hraje roli ve vývoji tkáně. Hydrolyzovaný kolagen je lehce stravitelná biologicky aktivní látka. Její pravidelné užívání podporuje celkově zdravý vývoj. Zlepšuje strukturu vlasů a nehtů a zároveň zlepšuje vlastnosti kůže. Biologická aktivita hydrolyzovaného kolagenu, hlavně pak široké aminokyselinové spektrum je zároveň využíváno při léčbě osteoporózy a artrózy.
 • L-cystin, selen, vitamin C
  Tento velmi účinný antioxidační komplex chrání tělní buňky před poškozením oxidací. Antioxidační komplex chrání náš organizmus před nebezpečnými volnými radikály a tím zabraňuje vzniku různých chorob. Zároveň zpomaluje vývoj degenerativních onemocnění jako je artróza, artritida, osteoporóza, ale i různá revmatická onemocnění.
 • Křemík, bór a hořčík
  Křemík
  Je součástí kostí, chrupavek a mezibuněčné hmoty pojivové tkáně. Je nutný pro síťování kolagenu a elastinu. Zajišťuje funkci metabolizmu vaziv, podílí se na stavbě struktury bílkovin. Ve vazivu přítomný křemík umožňuje molekulám bílkovin vázat potřebnou vodu. Tím zajišťuje pevnost a pružnost tkání. Má význam i pro pevnost a elasticitu kůže a správný růst vlasů a nehtů. Křemík také, podobně jako selen, aktivizuje fa;cyty v těle, které ničí pronikající viry a bakterie. Tím posiluje obranyschopnost těla a imunitní systém.
  Bór

  Je nezbytný pro obnovu a růst kostí a udržení jejich kvality ve starším věku. Působí i proti obezitě a vzniku novotvarů.
  Při nedostatku bóru dochází k narušení metabolismu makrominerálních látek (Ca, P, Mg, K) a cholekalciferolu (vitamin D3), to následně vede až ke vzniku osteoporózy.
  Hořčík

  Se v našem těle se vyskytuje hlavně v kostech, spolu s vápníkem a fosforem. Je to právě hořčík, který pomáhá udržovat pevné nejen klouby, ale i zubní sklovinu.

Podobné produkty

 • pangaminAkce
  Pangamin® přírodní B-komplex představuje optimální zdroj vitamínů B od B1 po B12, včetně B15. 100% RHP vitamínů skupiny B pouze ve 4 tabletách...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:114833
  Značka:Pangamin
 • kolagen premium 100
  Kolagen PREMIUM představuje originální směs hydrolyzovaného mořského kolagenu s vitamínem C, minerály hořčíkem a zinkem a bylinnými extrakty z...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:114218
  Značka:EkoMedica
 • Barny´s Triple Blend Extra silný 700 gTip
  Nový, vylepšený Triple Blend s aroma a se sladidlem z rostliny stévie. Skvělá chuť, vysoká rozpustnost ! Přípravek Barny´s Triple blend...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:97273
  Značka:Barny´s
  1 359 Kč (–17 %)
  1 129 Kč
 • Noventis Rybí olej 30 kapslíAkce
  Rybí olej je přírodním zdrojem vitamínů A a D a též nenasycených mastných kyselin. Vitamín A je důležitý pro udržení normálního stavu sliznic,...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:3883
  Značka:Noventis
  89 Kč (–11 %)
  79 Kč
 • Olimpex Shark - žraločí chrupavka Forte 250 tbl.Akce
  Shark - žraločí chrupavka Forte je zaměřena na většinu revmatických onemocnění, zejména na osteoporózu, kterou trpí většina žen po klimakteriu.
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:4924
  Značka:Olimpex
 • Silvita Hyalgel Collagen s pomerančovou příchutí 500 ml
  Doplněk stravy HYALGEL COLLAGEN je speciální přípravek v tekuté formě určený k perorálnímu podávání s příchutí pomerančovou.  
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:10001
  Značka:Silvita
 • Vitamín K MK7 D3 FORTE 100 tbl. 25 tbl. ZDARMAAkce
  Doplněk stravy Vitamín K2 MK7 + D3 FORTE přispívá k normální hladině vápníku v krvi a normálnímu stavu kostí, udržení normální činnosti svalů,...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:12482
  Značka:Pharma Activ
 • palec
  Bolesti pohybového aparátu v důsledku zvýšené koncentrace kyseliny močové.
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:116183
  Značka:YaoMedica
 • 035 nalomena vetev
  Nalomená větev vychází z tradičního receptu Gu Sui Bu Wan. Směs pro akutní užívání po úrazech s poraněním kostí k urychlení jejich srůstání a...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:113843
  Značka:YaoMedica
 • geladrink forte hyal 420 gAkce
  Geladrink FORTE HYAL je doplněk stravy ve formě prášku, který obsahuje kolagenní bílkovinu, Kolagenní peptidy Gelita 3000Da, glukosaminsulfát,...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:113786/BEZ
  Značka:Orling
 • kohouti skok
  Směs rozbíjející blokády hlavně v dolních končetinách a podporující kosti .
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:116105
  Značka:YaoMedica
 • Viridian Joint Complex 90 kapslíAkceTip
  Joint Complex  představuje komplexní formuli, která je založena na nejnovějších vědeckých studiích a je sestavena pro všechny jedince, kteří...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:8755
  Značka:Viridian
  605 Kč (–14 %)
  519 Kč
 • Orling Perpetuum Geladrink 350 kapslíAkce
  Geladrink Perpetuum je doplněk stravy s příznivým fyziologickým účinkem na organismus, klouby a celý pohybový aparát. Specifická superkomplexní...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:4612
  Značka:Orling
  1 329 Kč (–10 %)
  1 199 Kč
 • 015 Labutí šíje
  Labutí šíje vychází z tradičního receptu Jing Fang Er Hao Tang. Směs zaměřená na bolesti krční páteře a horní části zad. Zaměření: bolesti...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:110421
  Značka:YaoMedica
 • vnejsi uleva
  Směs pro vnější použití pro dnavé bolesti.
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:116189
  Značka:YaoMedica
 • Floradix Kindervital pro děti ovocný 250 ml
  Floradix® Kindervital pro děti ovocný je přípravek z přírodních surovin k doplnění vápníku a důležitých vitamínů , který přispívá ke správnému...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:10471
  Značka:Salus

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Přidat hodnocení
5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
Pangamin Aktiv 200 tbl. Pangamin Aktiv 200 tbl.
4
Avatar autora | 19.6.2018
Docela Pangaminům věřím. Dobré složení. Ale neberu to ještě tak dlouho, abych mohla sdělit nějaké výsledky.

pangamin-logoV roce 1958 byl v pivovaru Braník zahájen výzkum a posléze výroba přípravku, který dostal název po kyselině pangamové (vitamin B15) – PANGAMIN.

Pangamin vyráběný ze sušených pivovarských kvasnic, podle československého patentu, si záhy oprávněně získal oblibu široké veřejnosti.

Ojedinělý výrobek obsahující komplex vitaminů skupiny B včetně vitaminu B12, minerální látky, stopové prvky, enzymy, aminokyseliny a bílkoviny úspěšně pomáhal při léčbě cukrovky, srdečně cévních onemocnění, migrény, pásového oparu, vypadávání vlasů, defektů sliznic ústní dutiny, zvýšeného cholesterolu, poruchách imunitního a nervového systému, žloutenky, chřipky, nepostradatelný byl i v období rekonvalescence. Nezastupitelné místo si Pangamin našel i mezi sportovci.

Své pověsti dostál v nezmenšené míře do dnešních dnů. I v době, kdy je nabídka potravních doplňků v lékárnách nesrovnatelně větší, než tomu bylo před 50 lety, je Pangamin (100% přírodní produkt) stále oblíben a poptáván i novou generací zákazníků.

Není se čemu divit, vždyť výrobků na bázi pivovarských kvasnic, vycházejících z tradice Pangaminu, v průběhu posledních let stále přibývá. Připomeňme ty nejoblíbenější: Pangamin Bifi Plus s pupalkovým olejem, bifidobakteriemi a laktobacily, Glukavin s hlívou ústřičnou a echinaceou, Pangamin Dražé určený především dětem a další.

Naše nabídka se časem rozšířila o přípravky s kyselinou askorbovou: C-vitamin příchuti malina, pomeranč, C vitamin MIX... Ale to je již jiná kapitola, která dnes sice neodmyslitelně patří k naší nabídce, ale smyslem těchto řádků je Vám, zákazníkům, připomenout tradici jednoho přípravku, který třeba některé z Vás provází životem od dětství. Dodnes si vzpomínám na svou první zkušenost s Pangaminem při léčbě akné; pomohl, stejně jako dnes pomáhá mému synovi.

 
Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.