Akce Novinka

Melatonin FORTE Herbal 100 tbl. + 50 tbl. ZDARMA

Doplněk stravy Melatonin FORTE Herbal přispívá k zlepšení kvality spánku, napomáhá usínání. Jeho hlavní funkcí je kontrola biorytmu spánku a bdělosti. Účinek Melatoninu je navíc podpořen bylinami meduňkou, chmelem a vitaminem B6.

 • 399 Kč 100 Kč –25 %
 • (>10 ks) Skladem
  Můžeme doručit do: 3.10.2023
299 Kč
Kategorie: Spánek, únava, stres
 

Clinical Melatonin FORTE Herbal obsahuje extrakty z bylinek, které napomáhají uvolnění a klidnému spánku + melatonin, L-tryptofan a vitamin B6. Melatonin je látka, která se přirozeně tvoří v našem těle a podporuje usínání. Tryptofan a vitamin B6 se podílejí na tvorbě serotoninu a spánkového hormonu melatoninu. Obsažená meduňka, mučenka, chmel a kozlík lékařský mají zklidňující a relaxační účinky.

Přípravek Melatonin FORTE Herbal obsahuje:

 • Meduňka (Melissa officinalis) - bylina, která podporuje kognitivní a duševní zdraví, pozitivní náladu, relaxaci a spánek.
 • Chmel (Humulus lupulus) - přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi, podporuje trávení, příznivě působí na činnost nervové soustavy a má uklidňující účinky.
 • Kozlík lékařský - má pozitivní vliv na duševní zdraví, relaxaci a stres.
 • Vitamín B6 - podporuje správnou činnost nervové soustavy a snižuje míru únavy a vyčerpání.

Přípravek Melatonin FORTE Herbal přispívá ke:

 • zkrácení doby nutné pro usnutí
 • zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového posunu (tzv. jet lag = pásmová nemoc)
 • relaxaci a dobrému spánku

Složení v 1 tabletě:

0,9 mg mg Melatonin (n-acetyl-5-methoxytryptamín), 50 mg Chmel otáčivý (Humulus lupulus, extrakt 5:1), 50 mg Meduňka lékařská (Melissa officinalis, extrakt z listů 10:1), 50 mg kozlík lékařský (Valeriana officinalis) extrakt z kořene 10:1, 100 mg L-Tryptofan, 1,4 mg mg Vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid), 50 mg Mučenka (Passiflora incarnata) extrakt 10:1 z květů 

Přídatné látky:

Plnidlo (mikrokrystalická celulóza), Protispékavá látka (Hořečnaté soli mastných kyselin)

Dávkování:

Užívejte 1/2 tablety denně před spaním. Tabletu zapijte dostatečným množstvím tekutiny.

Melatonin je hormon, který si organizmus vytváří sám, jeho produkce s věkem klesá, a proto doporučujeme dávkování individuálně konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, po konzultaci je možno zvýšit dávku na jednu celou tabletu denně před spaním. Melatonin není návykový. Nebyla stanovena dávka, která by určila předávkování.

Balení:

100 tablet - dávka až na 200 dní

Upozornění:

Doplněk stravy. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nevhodné pro děti do 18 let, těhotné a kojící ženy. Užívání je vhodné konzultovat s lékařem. Užívejte jen před předpokládanou dobou spánku, protože může způsobit ospalost. Nevhodné pro osoby alergické (přecitlivělé) na některou z látek ve složení produktu.


Melatonin

Melatonin, nebo také hormon tmy a spánku, hraje důležitou roli ve střídání rytmů den a noc. Jeho hladina kolísá v závislosti na tom, zda je tma či světlo. Nejvíce tohoto hormonu tělo vytváří v průběhu noci – maxima dosahuje mezi 2. a 4. hodinou ráno.

Poruchy spánku a melatonin

S přibývajícím věkem se hladina melatoninu snižuje. Sníženou hladinou melatoninu trpí také lidé, kteří pracují na směny nebo málo spí. Řešením jsou melatonin tablety, které jsou již dostupné na českém trhu. Melatonin přispívá ke zkrácení doby nutné k usnutí a také přispívá ke zmírnění pocitu únavy v důsledku časového posunu. Melatonin bez předpisu seženete i u nás.

Melatonin – nežádoucí účinky

Pokud melatonin užíváte, je důležité si uvědomit, že způsobuje velkou ospalost. Proto jej užívejte pouze před spaním. Neměli byste po jeho užití řídit vozidla.

Další informace o melatoninu naleznete v článcích:

Jak ovlivňuje právní rámec užívání melatoninu

Melatonin - hormon tmy a spánku

Melatonin bezpečný a účinný!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

clinical-logoCLINICAL je moderní vývojová a výrobní společnost orientující se na oblast nutrikosmetiky - doplňky stravy určené pro zlepšení kvality pleti a vitalitu organismu. Cílem společnosti CLINICAL je přinášet svým zákazníkům vysoce kvalitní a účinné přípravky. Zkušený tým odborníků, certifikované a prověřené bioaktivní látky, inovativní koncepce složení přípravků a nejmodernější výrobní metody zajišťují maximální kvalitu v péči o zdraví a krásu organismu. Společnost se dlouhodobě zajímá o aktuální trendy z oblasti technologie výroby a nejnovějších vědeckých poznatků, které následně aplikuje ve vývoji vlastních originálních nutrikosmetických produktů. Svým zákazníkům, spolupracujícím organizacím a odborníkům poskytujeme komplexní informační servis a odborné zázemí. Posláním společnosti CLINICAL je účinná podpora péče svých zákazníků o zdraví a vitalitu pokožky, vlasů a nehtů.