U právě přijatých objednávek negarantujeme doručení do Vánoc. Balíčky mohou být doručeny až po 27. 12. 2019!

Biora Lubrikant vaziva Biomassage 125 ml

Lubrikant vaziva Biomassage je první masážní forma vysokomolekulárního hyaluronanu k regeneraci pohybového aparátu po nadměrné zátěži, před, v průběhu i po sportovních výkonech a podobně. Udržuje pohybový aparát v dobrém stavu a působí jako prevence pohybových potíží.

 • 130 Kč 11 Kč –8 %
 • Dostupné do 1 dne
119 Kč
Kategorie: Masážní přípravky
Obsah: 125 ml
 

Lubrikant vaziva Biomassage je první masážní forma vysokomolekulárního hyaluronanu k regeneraci pohybového aparátu po nadměrné zátěži, před, v průběhu i po sportovních výkonech a podobně. Udržuje pohybový aparát v dobrém stavu a působí jako prevence pohybových potíží. Je vhodný k dennímu použití při všech typech pohybových potíží. Vstřebává se zcela, nezanechává skvrny, nemá žádné známé vedlejší negativní účinky.

BIOMASSAGE obsahuje unikátní komplex látek jehož základem je původním postupem získávaná přírodní vysokomolekulární kyselina hyaluronová, vyvíjená nejprve pro injekční kloubní aplikace. Tato látka je hlavní a přirozenou součástí kloubního mazu. Její molekulová délka je důležitá pro udržení zdravého stavu kloubů a zajišťuje jejich správné promazávání. Dalším obsaženým a významným prvkem je chondroitinsulfát, který je nezbytný pro regeneraci chrupavek. Biomassage obsahuje obě hlavní účinné látky v jejich původní přirozené formě, což umožňuje jejich nejefektivnější využití v oblasti pohybového ústrojí. Vnější (masážní) aplikace přes pokožku navíc otevřely zcela nové možnosti použití tohoto HA komplexu pro široké spektrum problémů s pohybem.

BIOMASSAGE pomáhá trojím účinkem:

 • Tlumí bolest bez použití analgetik.
 • Zlepšuje kvalitu vlastního kloubního mazu.
 • Chrání klouby a kloubní chrupavky před opotřebením

TLUMÍ BOLEST I BEZ ANALGETIK?

Ano, Biomassage může vyvolávat analgetický účinek tím, že pokrývá receptory bolestivosti v tkáních a váže endogenní substance iniciující bolest ve své makromolekule. To znamená, že Biomassage nejen pomáhá normalizovat obsah a kvalitu kloubního mazu, ale zároveň nejprve přináší pocit úlevy při bolestivých stavech. Velmi významnou předností a výhodou tohoto přirozeného mechanizmu tlumícího bolest je především absence vedlejších negativních účinků, které jsou doprovázeny podáváním běžných analgetik. Proto je také doporučován vybranými revmatologickými pracovišti.
Mechanizmus analgetického (bolest tlumícího) účinku hyaluronanu sodného - hlavní složky kloubní chrupavky a synoviální kapaliny kloubů (kyselina hyaluronová) - byl zkoumán pomocí modelové kloubní bolestivé reakce vyvolané injekcí látky vyvolávající bolest. Současné podání enzymu štěpícího kyselinu hyaluronovou, vyvolalo v našich experimentech u indikovaných kloubů výraznou a prudkou bolestivost. Tyto výsledky prokazují, že u nemocných kloubů (kde je nižší molekulární velikost hyaluronanu v synoviální kapalině), je vytvořena zvýšená citlivost k bolestivým reakcím, ve srovnání se zdravými klouby.
V experimentech kyselina hyaluronová jednoznačně snižoval bolestivost a jeho analgetický účinek byl patrný po delší dobu, v závislosti na dávkování a distribuci v synoviální kapalině. Protože byl takový analgetický účinek pozorován u kloubů léčených pomocí hyaluronanu, soudí se, že zvýšená viskozita synoviální kapaliny v důsledku vyšší koncentrace kyseliny hyaluronové může snižovat bolestivost dříve než, nebo i bez toho, aby se normalizovala velikost molekuly kyseliny hyaluronové v kloubu. Navíc se při aplikacích předpokládají stimulace tvorby vlastní kyseliny hyaluronové vyšší molekulové hmotnosti a tím i zlepšené funkce kloubů. Jiné látky a sloučeniny podobné viskozity a podobného charakteru jako má kyselina hyaluronová, u nemocných kloubů takový analgetický efekt nevykazovaly. Z těchto výsledků je patrné, že charakteristická povaha vysokomolekulárního hyaluronanu sodného je předpokladem přirozeného analgetického efektu.

Kyselina hyaluronová může vyvolávat analgetický účinek tím, že pokrývá receptory bolestivosti v tkáních a váže substance iniciující bolest ve své makromolekule. Předpokládá se také velký význam aplikací kyseliny hyaluronové jako prevence kloubních potíží. Nesrovnatelnou předností a výhodou tohoto přirozeného mechanizmu tlumícího bolest je především absence vedlejších negativních účinků, které jsou doprovázeny podáváním běžných analgetik.

Složení:

voda, denaturovaný alkohol, hyaluronan, kolagen, parfém, vitamín B1-12

Jak používat:

Lubrikant vaziva vtírejte do pokožky v místech pohybových potíží a jejich okolí až do vstřebání (20-30 sec.). Lubrikant vaziva je vhodný k dennímu použití (i opakovaně), doporučují se také večerní aplikace, neboť reprodukce vlastního hyaluronanu probíhá zejména v noci při poklesu činnosti buněčných mitochondrií.

Upozornění:

Určeno pouze k zevnímu použití. Pro vysoký hydratační efekt chraňte pokožku po použití před mrazem. Bez známých vedlejších negativních účinků. Přípravek nezanechává žádné skvrny a neznečišťuje prádlo.

Podobné produkty

 • Medistik DUAL Stick HOT+COLD na svaly a klouby 58 gAkceTip
  Masážní tyčinka, která díky tuhé formě prakticky neubývá. Maximální obsah silné hřejivé i chladivé složky působí dlouhodobě a uvolňuje zatuhlost....
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:12384
  Značka:Medistik
 • Medistik DUAL Spray na svaly a klouby 118 mlAkce
  Unikátní spray s hřejivým a chladivým efektem pro okamžitou pomoc při námaze svalů a kloubů. Vstřebá se do 30s. Obsahuje vyživující látky příznivé...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:12385
  Značka:Medistik
 • Saloos Bio Neutrální - tělový a masážní olej
  Vyvážená kombinace rostlinných olejů lisovaných za studena v neutrálním tělovém a masážním oleji slouží jako základ pro smíchání s esenciálními...
  Dostupnost:Dostupné do 3 dnů
  Kód:69487/50
  Značka:Saloos
 • MedicProgress Konopné mazání hřejivé 250 mlAkceTip
  Hřejivý masážní krém s 5% konopného oleje, bambuckým máslem, esenciálními hřejivými látkami a oleji eukalyptu, skořice, hřebíčku, rozmarýnu,...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:6218
  Značka:MedicProgress
 • Annabis Cannol - konopný olej 100 ml
  Cannol je velmi kvalitní konopný olej s příznivými účinky pro tělo. Pečlivě vybrané účinné látky napomáhají k dokonalému uvolnění svalstva a...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:4839
  Značka:Annabis
  299 Kč (–13 %)
  259 Kč
 • Saloos Bio Karité balzám - Eukalyptový
  Bio Karité balzám - Eukalyptový - osvěžující balzám s bambuckým máslem je mimořádně účinný při nachlazení a dýchacích potížích. Jedná se o čistý...
  Dostupnost:Dostupné do 3 dnů
  Kód:60688/19
  Značka:Saloos

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

biora-logoKosmetika BIORA je jedinečnou a nezaměnitelnou kombinací komplexu vysokomolekulárního hyaluronanu Biora, kolagenu a dalších přírodních látek, umožňující zcela nové možnosti v oblasti péče o tělo, pleť i vlasy. BIORA upřednostňuje pouze nejkvalitnější přírodní látky pro co možná nejvyšší kožní snášenlivost bez vedlejších negativních vlivů. Kosmetika BIORA je pečlivě připravována již od návrhu každého nového produktu spolu s výběrem těch nejvhodnějších ingrediencí, až po finální výrobu tak, aby zákazník vždy obdržel ten nejlepší produkt a aby bylo pro zákazníka příjemné BIORA kosmetiku používat každý den.

 
Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.