Unios Pharma Acai berry 350 mg 90 kapslí

Acai berry obsahuje prášek z plodů tropické palmy Acai, rostliny bohaté na esenciální nenasycené mastné kyseliny, zejména kyselinu olejovou (omega 9) a kyselinu linolovou (omega 6). Ovoce tohoto stromu obsahuje vyšší koncentrace antioxidantů než v běžném ovoci. Lidské tělo využívá mastné kyseliny pro normální funkci mozku a očí, sexuální aktivitu a k vstřebáváni ve vodě nerozpustných vitamínů A, D, E, K.

 • 220 Kč 21 Kč –10 %
 • Dostupné do 1 dne
199 Kč
Kategorie: Diety, přípravky na hubnutí
Obsah: 90 ks
 

Acai je prášek z plodů tropické palmy Acai Berry, rostliny bohaté na esenciální nenasycené mastné kyseliny, zejména kyselinu olejovou (omega 9) a kyselinu linolovou (omega 6). Ovoce tohoto stromu obsahuje vyšší koncentrace antioxidantů než v běžném ovoci. Lidské tělo využívá mastné kyseliny pro správnou funkci mozku a očí, sexuální aktivitu a k vstřebáváni ve vodě nerozpustných vitamínů A, D, E, K.

Açaí je velmi běžná štíhlá palma, která dorůstá výšky 15 až 25 metrů. Má zpeřené listy, které vyrůstají z nápadné načervenalé koruny. Palma produkuje samičí i samčí květy, které jsou docela malé a mají hnědou až fialovou barvu. Açaí také produkuje jedlé ovoce, které roste v trsech. Ovoce je kulaté, v průměru má 1-2 cm, uvnitř je jedno velké semeno, které je obklopeno vláknitým pouzdrem a tenkým olejovitým nánosem. Na začátku má zelenou barvu a dozrává do tmavě fialové. Palmu Açaí je možné nalézt po celé Amazonii, hlavně na severu Brazílie ve státě Pará. Je naprosto běžná v nížinných záplavových oblastech v okolí řek na severu Jižní Ameriky, kde vytváří velké skupiny těchto stromů. Na každém kmeni stromu roste čtyři až osm trsů ovoce po celý rok, ale zralé ovoce se sklízí v období sucha (od července do prosince). Jednotlivé trsy mohou dosahovat váhy až 6 kg a roční výnos z jednoho kmene je obvykle v průměru 24 kg ovoce.

Palma Açaí, jedna z pár druhů rodu Euterpe, je mezi domorodci známá  jako içá-çaí, což v překladu znamená "ovoce, které pláče". Bobule jsou  konzumovány ve formě ovocné dřeně a jsou mezi lidmi na severu Brazílie  oblíbené po celá desetiletí. Miska ovoce Açaí se obvykle konzumuje ráno  společně se snídaní. Tmavě fialová nebo zelená pigmentace ovoce Açaí  vedla k několik experimentálním studiím, které se zabývaly obsahem  anthokyanů. To je skupina polyfenolů, které jsou příčinou tmavě červené  nebo fialové barvy bobulí. Některé studie prokázaly, že ovoce Açaí  obsahuje až 10 krát více antioxidantů než červené hrozny, díky jehož  červenému pigmentu má červené víno antioxidační účinky.

Ovoce Açaí je považováno za zdraví prospěšnou potravinu, kvůli obsahu polyfenolů a sloučenin anthokyanů, které jsou v ovoci přítomné. Anthokyany jsou rostlinné pigmenty odpovědné za různou barevnou škálu modrou, fialovou a červenou, které se obvykle objevují u květin a ovoce. Jejich sloučeniny mají antioxidační vlastnosti a studie prováděné in vitro ukázaly antioxidační vliv na lidskou LDL ukazující na ochranný účinek u nemocí jako je arteroskleróza. U ovoce Açaí byly provedené četné studie zaměřené výživovou hodnotu a chemické složení. Ovoce Açaí obsahuje 49,4 % lipidů, 13,8 % bílkovin, 5,2 % popela a 27,3 % vlákniny. Další studie zaměřená na lyofilizované ovoce Açaí zjistila 19 aminokyselin, které dohromady tvoří 7,6 % celkové váhy: kyselina olejová (54 %), kyselina palmitová (27 %) a kyselina linolová (12 %) patřily mezi tři hlavní mastné kyseliny a 44 g vlákniny. Jsou zde obsažené vitamíny A, B1 a C stejně tak jako vápník a železo. Bylo rovněž izolováno pět sterolů včetně vysokého obsahu – sitosterol (78-91 % celkového obsahu sterolů), a fytosterol, který soutěží s cholesterolem obsaženým ve výživě o vstřebávání, a který může potenciálně snižovat hladinu cholesterolu v krvi.

Složení v jedné kapsli:

350 mg Acai Berry (Euterpe Oleracea, Purpura Bacca, prášek z plodů koncentrát 4:1)

Přídatné látky:

maltodextrin, stearan hořečnatý, želatinová kapsle

Dávkování:

Užívejte 2-6 kapslí denně, doporučuje se užívat spolu s jídlem. Dochází k nejlepšímu strávení a zažívací trakt je nejméně zatěžován. Pro optimální účinnost doporučujeme užívat po dobu minimálně 2-3 měsíců.

Balení:

90 kapslí - dávka na 15-45 dní

Upozornění:

Doplněk stravy. Nevhodné pro děti do 3 let. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není náhrada pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C v uzavřeném obalu.

Podobné produkty

 • Acai berry kapsle BIO 190 ks
  Acai BIO kapsle pro rychlé a snadné užití! Salvia Paradise® nabízí kapsle ze 100% čistého přírodního prášku z lyofilizovaného BIO ovoce acai....
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne 3 ks
  Kód:SPS1061
  Značka:Salvia Paradise
 • shop products image jpeg 20170426021432 9399 dancinggreen bile pozadi
  Protein Smoothie DANCING GREEN od Parvati - 100% přírodní energie
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:110800
  Značka:Parvati
 • Maqui berry prášek BIO 100 g DMT: 01.08.2020Výprodej
  Nabízíme vám 100% čistý BIO rozemletý plod Maqui berry. Plod je ihned po sklizni lyofilizován (nejšetrnější sušení mrazem) a následně rozemlet....
  Dostupnost:Skladem 1 ks
  Kód:117353
  Značka:Salvia Paradise
 • DR. POPOV Hubnutí bylinné kapky 50 mlTip
  Do originálních bylinných kapek Dr. Popova Hubnutí jsme zvolili kombinaci bylin, které se ve svých účincích doplňují: maté, pýr, zelený čaj,...
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:111812
  Značka:Dr. Popov
 • maqui powder
  Maqui Berry je 100% přírodní produkt , který neobsahuje žádné přidané látky .
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:11011
  Značka:Guaranaplus
  270 Kč (–3 %)
  262 Kč
 • Superionherbs Fenuprim 90 kapslíDoprava zdarma
  FENUPRIM je jedinečná kombinace pěti přírodních látek, která vám může pomoci při formování vaší postavy.
  Dostupnost:Dostupné do 1 dne
  Kód:SPH11546
  Značka:Superionherbs

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

unios_pharma_logo11Společnost UNIOS PHARMA s.r.o. byla založena v roce 1993. Ve svých počátcích se specializovala pouze na dovoz vitamínových přípravků od kanadské firmy TROPHIC. Díky spolupráci s dalšími společnostmi z USA a Kanady byla nabídka přípravků postupně rozšiřována. Následně byl sortiment z větší části již ale zaměřován na volně balené tablety, které byly plněny do lékovek v ČR. Přípravky jsou dle vlastních receptur vyráběny nadále v Kanadě, USA a již také v ČR. Složení a účinky každého přípravku jsou konzultovány s příslušnými odborníky v těchto zemích a především v ČR tak, aby odpovídaly požadavkům na zdravou výživu naší populace. Společnost se nadále zaměřuje na výrobu, balení a distribuci vitamínových přípravků-doplňků stravy pro sportovce i široký okruh běžných spotřebitelů.

 
Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.