Přírodní prostředky pro podporu učení

problem_studiumZkouškové období bývá pro většinu studentů stresujícím a nepříjemným obdobím, které často znamená odložení zájmových aktivit a boj s prokrastinací. V tomto případě student využívá zářijových termínů pro opravu zkoušky nebo sází na to, že ho prostě potká štěstí a zkoušku udělá napoprvé. Září je sice ještě daleko, ale zkouškové období zas tak daleko není, o to víc stresu na člověka dopadá Když se k tomu přidá snaha zapamatovat si velké množství látky, mnoho studentů se dostává do zoufalství. Všechno si zapamatovat a hlavně se nestresovat - to jen sen každého studenta. Jak toho docílit přírodní cestou?

Jaký je klíčový faktor pro úspěch při zkoušce?

Úspěch u zkoušky se skládá z několika faktorů, jako je štěstí, znalost látky, a dobrá nálada. Nicméně, faktory jako postavení planet, fáze měsíce a rodinné vztahy nejsou v naší moci. Můžeme však ovlivnit sami sebe a své jednání, a přestat se řídit heslem "Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a máš dva dny volno!" Odpočinek je sice důležitý, ale měli bychom si ho zasloužit a nepoužívat ho jako únik od učení. Je těžké odpočívat, když máme stále v hlavě myšlenku, že jsme se na látku ještě ani nepodívali. Proto je důležité si zorganizovat a rozvrhnout  učení tak, abychom se věnovali studiu postupně a s pravidelností. Při tomto přístupu si ušetříme spoustu stresu a v neposlední řadě, získáme důležité dovednosti pro budoucnost.

Přírodní prostředky pro zvládnutí zkouškového období

Mnoho studentů se snaží bojovat s nervozitou před zkouškou tím, že užívají prášky na uklidnění. Bohužel, tento přístup je to nejhorší, co mohou udělat. Tyto prášky mají tendenci tlumit myšlení a po jejich užití se člověk cítí unavený a nemůže jasně uvažovat. Místo toho bychom se měli obrátit k přírodním prostředkům, které nám mohou pomoci zvýšit paměťovou kapacitu a vytrvalost při učení. Tyto prostředky často stimulují organismus a zároveň ho chrání před účinky stresu.

Jedním z efektivních prostředků pro zklidnění před zkouškou jsou Bachovy krizové esence. Tyto esence jsou nejúčinnější, pokud je začneme užívat pravidelně několik dní před zkouškou. Ajurvédské kapsle nebo čaj s bylinou Brahmi neboli Bakopa drobnolistá (latinsky Bacopa monnieri), jsou také vhodné pro zklidnění organismu a ochranu proti stresu. Tyto přírodní prostředky neovlivňují naše myšlení, pozornost ani fyziologické procesy v těle. Můžeme je užívat nejen během zkouškového období, ale i dlouhodobě, abychom získali nejlepší výsledky. V podstatě je to takový princ na bílém koni, který vás zachrání během zkouškových období.

Pro přípravu na zkoušky je také dobré používat ginkgo bilobu. Je důležité začít užívat tento přípravek nejpozději 14 dní před učením a dodržovat pravidelné dávky. Ginkgo je silným energetickým stimulantem a patří mezi nejlepší prostředky pro podporu studia. I když může způsobit výrazné nabuzení mozku, po kterém může následovat rychlé vyčerpání, je to ideální stimul pro naše učení.

Studenti často zůstávají dlouho do noci vzhůru a čelí tomu tím, že konzumují velké množství kávy. Tento přístup však má negativní dopad na jejich energii - ta se jim sice rychle zvýší, ale není udržitelná dlouhodobě a brzy opadne. Proto po několika hodinách pociťují potřebu další dávky kávy a tento cyklus se opakuje. Kromě toho, že takové množství kávy představuje značné zatížení pro tělo, dochází často ke fluktuaci energie, což může vyvolat bolesti hlavy, nevolnost nebo dokonce třes končetin.

studentka_mactcha§Jednou z možností je nahradit kávu guaranou. Guarana obsahuje více kofeinu než káva, ale nepředstavuje takovou zátěž pro tělo. Energie postupně stoupá, ale zároveň vás udržuje v bdělém a soustředěném stavu po delší dobu - a to je přesně to, co potřebujete při učení! Navíc guarana zvyšuje mozkovou kapacitu, podporuje paměť a pomáhá vám vyrovnat se se stresem před blížícími se zkouškami.

Další možností je zvolit čaj matcha. Jedním z nejoblíbenějších účinků matcha je vyrovnaná a dlouhodobá dávka energie. Narozdíl od kávy nebo energetických nápojů, které provází vedlejší účinky jako pocení, nervozita, bušení srdce nebo třes rukou, matcha je bez vedlejších účinků. Kofein v kávě nebo energeťácích navíc působí nejsilněji zhruba půl hodiny po vypití, ale stejně rychle jeho efekt vyprchává.

Matcha dodává energii postupně, po dobu 3-6 hodin, takže zaručuje až 6 hodin intenzivního soustředění a energie, která se při učení ohromně hodí.

matcha-vs-energetakEnergetické nápoje jsou navíc plné cukru a jiných přídavných látek. U čerstvě vyšejkovaného matcha ale máte jistotu bio kvality, a dochutit si ho můžete jen tím, čím sami chcete😊

Více o informací o využití čaje matcha najdete v článku Zelený poklad z Japonska: Jak matcha podporuje koncentraci a učení.

V naší nabídce najdete také zdravé, ovocný a povzbuzující "přírodní energetické nápoje": NOBLE Natural Elite Drink,  Biotta BIO Energy nebo Puhdistamo Natural Energy Drink Original.

Kombinace bylin pro lepší učení

Kombinace bylin IQ Brain Booster představuje unikátní spojení čtyř bylin, které mají pozitivní vliv na kognitivní funkce a duševní zdraví.

uspesne_studiumTyto byliny - Bacopa monnieri, gotu kola, ašvaganda a ženšen pravý 6letý - mají prokázané účinky na zlepšení paměti, koncentrace a rychlosti reakcí. Při užívání IQ Brain Boosteru dochází k redukci pocitu únavy a vyčerpání. Tato kombinace bylin je zejména doporučována v období zvýšeného stresu a v situacích, kdy je tělo a mysl vystavena vyšší psychické zátěži.

Bacopa monnieri je známá svou schopností podporovat kognitivní funkce, paměť a soustředění. Gotu kola má stimulační účinek na mozek, zlepšuje mentální výkonnost a napomáhá snížit únavu. Ašvaganda je přírodní adaptogen, který pomáhá tělu lépe se vyrovnávat se stresem a zlepšuje celkové duševní zdraví. Ženšen pravý 6letý přispívá k posílení imunitního systému a podporuje energii a vitalitu.

Díky kombinaci těchto účinných bylin IQ Brain Booster představuje vhodný prostředek pro podporu kognitivních funkcí a duševního zdraví. Při pravidelném užívání této kombinace bylin můžete zlepšit svou mentální výkonnost a lépe se vyrovnávat se stresovými situacemi.

Další vhodné kombinace bylin obsahuje mozkový stimulant BrainActive, bioinformační doplněk stravy Levamin vyrobený z extraktů bylin posilující meridián tří zářičů, obsažené extrakty bylin, např. lotos, rozchodnice růžová, sibiřský ženšen nebo boldovník vonný pomáhají tělu navodit klid, pohodu, relaxaci, dobrou náladu a harmonizují centrální nervový systém. Posledním tipem z naší nabídky je tinktura Jasná mysl vycházející z tradičního receptu Bu Nao Yang Shen Tang, tato směs pomáhá oživit mozkové funkce u lidí trpících emočním stresem a vyčerpáním.

Další rady pro dosáhnutí lepšího mentálního výkonu

Kromě užívání doplňků stravy existují i další strategie, které mohou pomoci vylepšit vaši schopnost soustředit se a dosahovat lepšího výkonu, nejen během zkouškového období.

  1. Adekvátní spánek: Dostatek spánku je klíčový pro optimální funkci mozku a může přispět k lepšímu soustředění a paměti.
  2. Pravidelná fyzická aktivita: Pravidelný pohyb může pomoci zlepšit koncentraci a zvýšit mozkový výkon.
  3. Vyvážená strava: Vyvážená strava bohatá na ovoce, zeleninu, celozrnné výrobky a bílkoviny může podpořit mozkovou činnost.
  4. Pravidelné přestávky: Pravidelné přestávky během studia mohou přinést zlepšení soustředění a zabránit vyčerpání.
  5. Vhodné prostředí pro studium: Příznivé studijní prostředí s minimálním rušením a dostatkem světla může pomoci zlepšit soustředění a výkon při učení.

Hledáte přírodní produkt zlepšující prokrvení mozku, paměť a soustředění? Trápí Vás nespavost, nervozita či deprese? Vyzkoušejte účinky přírodního léčiva jako je gingko biloba, lecithin, guarana, ženšen či třezalka. Psychická kondice je základ pro vaše zdraví!

Další produkty podporující lepší mentální výkon naleznete v kategorii Hlava, mozek, paměť.